The Photo-Drama of Creation (1914 r.)

The Photo-Drama of Creation

W 1914 roku Charles Russell wydał film religijny zatytułowany: The Photo-Drama of Creation (pol. Fotodrama stworzenia). Było to pionierskie osiągnięcie w dziedzinie filmu dźwiękowego i kolorowego, które ukazało się na trzynaście lat przed prezentacją pierwszego udźwiękowionego filmu kolorowego w amerykańskim kinie.

Fotodrama stworzenia była połączeniem ruchomych obrazów w kolorze z kolorowanymi slajdami zsynchronizowanymi z dźwiękową narracją odtwarzaną z patefonów. Gdy film wyświetlano bez patefonów, wówczas pojawiał się akompaniament fortepianowy. Czas trwania projekcji wynosił 8 godzin i pokazywano go w czterech częściach, każda o długości dwóch godzin. Był to więc jeden z najdłuższych filmów w historii kinematografii. Całość czasami prezentowano w ciągu czterech dni, chociaż częściej decydowano się na miesięczną prezentację, w trakcie której każdą część wyświetlano przez tydzień. W ten sposób umożliwiano jak największej liczbie osób dostęp do obejrzenia prezentacji.

Część I pokazywała historię biblijną od stworzenia, poprzez potop do czasów Abrahama. Część II ukazywała historię postępowania Boga z Żydami od wyjścia z Egiptu po czasy królów judzkich. Część III przedstawiała zniszczenie Świątyni Salomona i wypełnienie się proroctw mówiących o Mesjaszu. Część IV pokazywała historię pierwszych chrześcijan, ich prześladowania oraz prezentowała proroctwa czasowe mówiące o przyjściu Królestwa Bożego.

Fotodrama stworzenia była epicką prezentacją dziejów świata, począwszy od stworzenia życia na Ziemi aż po ustanowienie Królestwa Bożego i przywrócenie utraconego Raju. Wydano także książkową postać pod tytułem: Scenario of the Photo-Drama of Creation (pol. Scenariusz do Fotodramy Stworzenia). Latem 1914 roku wydano także skróconą wersję Fotodramy stworzenia pod tytułem: Eureka Drama.

 

  • Download Now:

                                                     youtube_icon_mini youtube_icon_mini youtube_icon_mini youtube_icon_mini

 


Zobacz także:

Szczegółowy życiorys C.T. Russella


Jeżeli zauważyłeś błąd w pisowni, powiadom nas poprzez zaznaczenie tego fragmentu tekstu i przyciśnięcie Ctrl+Enter.