Żydowskie nadzieje i perspektywy

Żydowskie nadzieje i perspektywy

Dysponujemy broszurą w języku angielskim, na którą składa się kilka fragmentów z III tomu „Wykładów Pisma Świętego” oraz kazanie „Jerozolima”, w cenie 10 centów za egzemplarz lub 60 centów za tuzin.

Dla tych Żydów, którzy czytają w języku Jiddish, wydrukowaliśmy na dużym formacie gazetkę Die Stimme, która zawiera wiadomości z Jerozolimy oraz sprawozdania z kilku kazań br. Russella skierowanych do Żydów.

Gazetka ta znalazła duże uznanie między Żydami. Nie wskazuje ona na Jezusa z Nazaretu, ale mówi o chwalebnym Mesjaszu. Wyraża ona przekonanie, że czas ustanowienia Jego Królestwa jest bliski i że wtedy Żydzi będą błogosławieni. Sugeruje im ona, że kraj Palestyny jest tym miejscem, gdzie rozpocznie się ich narodowe błogosławieństwo. Choć o tym nie ma w niej mowy, to wszyscy czytelnicy WATCH TOWER dobrze wiedzą, że zgodnie z proroctwami tam i wtedy zatwardziałość zostanie odjęta od Izraela i że rozpoznają oni Tego, którego przebili.

Nie spodziewamy się, by Żydzi mieli nawrócić się na chrześcijaństwo. Do nich należy przede wszystkim ziemskie błogosławieństwo. Jeśli nieliczni z nich mają uszy otwarte na duchowe posłannictwo, to je usłyszą, takich będzie jednak wyjątkowo mało.

Gazetkę Die Stimme możemy dostarczyć za darmo w dowolnej ilości. Dobrze byłoby, aby wszyscy czytelnicy, którzy chcą otrzymać pewną ilość tej gazetki do darmowego rozpowszechniania wśród Żydów, zwrócili się do nas natychmiast, jako że planujemy właśnie zlecenie nowego wydania.

Straż 1/2011; Watch Tower R-4743a – 1911 r.