R6011-372 Radość ze zwycięstwa naszego Pastora

Zmień język 

::R6011 : strona 372::

RADOŚĆ ZE ZWYCIĘSTWA NASZEGO PASTORA

E.W.V. KUEHN – TOLEDO

Z tej okazji uważam za przywilej i zaszczyt złożyć hołd miłości i szacunku pamięci naszego zmarłego Brata i Pastora. Największy, najszlachetniejszy charakter naszych czasów, którego życie było i zawsze będzie inspiracją dla nas, abyśmy podążali za nim, tak jak on podążał za Chrystusem.

Przez dwadzieścia siedem lat, miałem przywilej poznać i zrozumieć go. Przez następne lata mojej bliskiej znajomości, pokochałem i szanowałem go za jego szlachetne Chrześcijańskie zalety charakteru.

Podobnie jak u Apostoła Pawła, oddanie jego życia w służbie Mistrza musiało przynieść bardzo piękny zapach kadzidła, a jego ofiara była słodką wonnością dla Boga.

Wyjątkowo wybrany przez Pana (Mat. 24:45), aby służyć „Wiernej czeladzi pokarmem na czas słuszny”, a w innym miejscu (Ezech. 9:2,11) opisany jako „mąż z kałamarzem pisarskim u boku”, ON UCZYNIŁ TAK, JAK MU ROZKAZANO, dokończył dzieło dane mu do wykonania i odszedł po swoją nagrodę, zostawiając nam wspaniałą spuściznę przywilejów w kontynuowaniu pracy Stowarzyszenia.

W związku z tym wyrażam uczucia Zboru w Toledo (Ohio), opisane w telegramie przesłanym do Stowarzyszenia w dniu 1 listopada, jak następuje: „Pozdrowienia! Pociecha Pisma Świętego, współczucie. Miłowaliśmy naszego drogiego Pastora i dotkliwie odczuwamy naszą stratę, ale rozumiemy, że nasz Ojciec wszystko czyni dobrze, i radujemy się zwycięstwem naszego drogiego Pastora. Jego wierna lojalność jest inspiracją, aby zdecydowanie współdziałać z wami w dziele Królestwa z odnowioną energią”.

====================

— 1 grudnia 1916 r. —

Jeżeli zauważyłeś błąd w pisowni, powiadom nas poprzez zaznaczenie tego fragmentu tekstu i przyciśnięcie Ctrl+Enter.