R5994-348 Świąteczne podarunki

Zmień język

::R5994 : strona 348::

ŚWIĄTECZNE PODARUNKI

TEGO roku publikujemy wcześniej niż zwykle listę naszych zapasów, które są stosowne na świąteczne prezenty. Umożliwi to przyjaciołom wysłanie zamówień w odpowiednim czasie, aby uniknąć późniejszego przeciążenia poczty i usług ekspresowych.

Pamiętajcie, że nasze Upominki zawsze powinny w pewien sposób przedstawiać nas jako ambasadorów Chrystusa:

Wykłady Pisma Świętego. Wydanie na papierze India (opis wydania w R5621-34 – przyp. tłum.), oprawa z delikatnie tłoczonej skóry, złote krawędzie, lekkie, niewielkich rozmiarów, piękne, $9,80 za komplet w płóciennym kartonie.

Wykłady Pisma Świętego. Morocco (oprawa skórzana – przyp. tłum.), twarda okładka, złote krawędzie, lecz na papierze takim samym jak w zwykłej edycji płóciennej, odpowiednie do biblioteki, $6 (1L 5s) za sześć tomów, przesyłka opłacona.

Wykłady, tom I, z dodatkowym rozdziałem o Piramidzie. Ta specjalna edycja jest bardzo odpowiednia do przedstawienia niezainteresowanym przyjaciołom. Wielu czytając ten rozdział o Piramidzie, bardzo nim się zainteresowało. Ilustracja Wielkiej Piramidy na okładce została wytłoczona i pozłocona. Polecamy ten Tom na prezent. Przesyłka opłacona 50 centów (2s 1d).

Codzienna Niebiańska Manna. Wydanie w oprawie płóciennej, z przedpłatą 60 centów. Ceny za „Wykłady” i Mannę dla Kolporterów oraz dla I.B.S.A. (Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Biblii – przyp. tłum.). Dla Klas (zborów – przyp. tłum.) zamawiających 50 lub więcej egzemplarzy pobierane przedpłaty stanowić będą połowę wyżej wymienionych stawek.

Wiersze Brzasku. Niemal trzysta wybranych wierszy, podzielonych tematycznie, dokładnie to jest to, co każdy powinien mieć przy sobie w każdej wolnej chwili. Ich pobudzająca duchowo wartość jest nieoceniona. Mogą być docenione przez wszystkich Chrześcijan, choć oczywiście szczególnie przez tych, którzy znają Teraźniejszą Prawdę. Przesyłka opłacona, w oprawie karatol (opis oprawy w R5621-34 – przyp. tłum.), czerwone krawędzie, 50 centów, oprawa skórzana, złote krawędzie, 75 centów.

In the Garden of the Lord (W ogrodzie Pana – przyp. tłum.). Ta niewielka broszura to wybrany wiersz napisany przez Siostrę Seibert. Zawiera szesnaście kolorowych ilustracji i ma dwadzieścia cztery strony. Przesyłka opłacona 6 centów (3rd) za sztukę, a za tuzin 65 centów (2s 8d).

Wybór Kart Z Rocznym Godłem dla przystrojenia domu i duchowego orzeźwienia:

Sygnatura Ma – dwanaście kart, małych i średnich, przesyłka opłacona, 50 centów.

Sygnatura Mb – czternaście średnich i małych kart, $1.

Sygnatura Mc – trzynaście dużych, średnich i małych kart, $1.

Sygnatura Md – cztery duże i średnie karty, $1.

W przypadku wysyłki kart o wartości $5 pod jeden adres, oszczędność w opakowaniu i przyśpieszonej przesyłce wyniesie 60 centów, cena zostanie obniżona do $4.50. W zamówieniu podajemy tylko nazwę sygnatury.

Pocztówki. Różne motta i wzory, 15 centów (7 1/2d) za tuzin, dwa tuziny, 25 centów (1s 1/2d), 100 za $1.

Scripture Memorizing Cards (Karty do zapamiętywania Pisma Świętego – przyp. tłum.). Mamy dwa różne zestawy – zestaw nr 1 i zestaw nr 2. Kolory kart wskazują na temat. Dla przykładu purpurowy reprezentuje królewskość i Królestwo, granatowy reprezentuje odkupującą krew itd. Po jednej stronie kart znajdują się teksty odpowiednie do koloru. Na odwrotnej stronie kart jest zacytowane, gdzie one się znajdują. Mogą być używane osobiście lub w towarzystwie przyjaciół. Projekt polega na zapamiętaniu tekstu i zacytowaniu go. Wiele osób uznało je za bardzo przydatne. Pakowane po pięćdziesiąt kart, 25 centów (1s 1d) za paczkę, przesyłka opłacona.

Piszcie swoje listy i poprawny adres pocztowy bardzo wyraźnie; podajcie również adres najbliższej placówki pocztowej.

Piszcie swoje zamówienia na osobnej kartce swojego listu. Jeśli odpowiadacie na list oznakowany Plik A, Plik R, lub w inny sposób, zaznaczcie to w pierwszym akapicie swojego listu.

Przestrzeganie tych prostych zaleceń pozwoli uniknąć opóźnień.

::R5994 : strona 349::

BIBLIE, POMOCE DO BADAŃ BIBLIJNYCH ITP. „I.B.S.A”

Jako pierwsze na tej liście wymieniamy kilka tomów SERII „WYKŁADÓW PISMA ŚWIĘTEGO”
[ZOBACZ DRUGĄ STRONĘ]

Polecamy również do pomocy następujące publikacje (nie wszystkie są nasze), które oferujemy po wyjątkowo niskich cenach ze względu na pomoc, jakiej udzielają w badaniu Słowa Bożego. Wymieniamy je po kolei, tak jak były nam pomocne.

NASZA WYJĄTKOWA BIBLIA „I.B.S.A”.

Aby odróżnić to specjalne wydanie od innych Biblii będziemy ją nazywać Biblią „I.B.S.A”. Ta Biblia staje się coraz bardziej niezbędna dla wszystkich czytelników, którzy uczą się jak z niej korzystać. Tłumaczenie oczywiście wcale nie różni się od innych powszechnych wersji Biblii. Szczególnie polecamy ją ze względu na jej niewielki rozmiar, lekkość i dobry druk, a przede wszystkim, że jest pomocą dla studentów biblijnych, jak i dla nauczycieli. Bardzo dobrze wydrukowano na papierze India. Ta Biblia różni się od wszystkich innych, ponieważ dołączono do niej

PODRĘCZNIK DLA NAUCZYCIELI BIBLIJNYCH
Część I

Komentarze biblijne począwszy od 1 Księgi Mojżeszowej aż do Księgi Objawienia z odnośnikami do WYKŁADÓW PISMA ŚWIĘTEGO i innych naszych publikacji, wskazują strony, na których tekst jest w pełni omówiony i rozwinięty. Nie wyobrażamy sobie niczego, co byłoby bardziej przydatne do studiowania Biblii. Ten podręcznik łatwo pozwoli sprawdzić i upewnić się, gdzie dana kwestia została omówiona i w jaki sposób. Zawiera czterysta osiemdziesiąt jeden stron komentarzy.

Część II
PRZEWODNIK TEKSTÓW DLA WYKŁADOWCÓW

To tematyczne zestawienie tematów Biblijnych, szczególnie dogodne dla tych, którzy mają okazję uczyć Boskiego Planu Wieków. Poszczególne tematy są ułożone pod poszczególnymi tytułami, a różne teksty dotyczące tych tematów są porównywane. Ten przewodnik każdego początkującego dobrze uzbroi w „Miecz Ducha”. Został wydany w bardzo dogodnej i zwięzłej formie, zawiera osiemnaście stron ważnych tematów.

Część III
BERIAŃSKI INDEKS TEMATYCZNY

Beriański Indeks Tematyczny ułożony alfabetycznie, prezentuje wielką różnorodność tematów, wskazując na odnośniki do WYKŁADÓW PISMA ŚWIĘTEGO i innych naszych publikacji opisujących ten temat. Ten indeks zawiera dwadzieścia osiem stron.

CZĘŚĆ IV
TRUDNE TEKSTY WYJAŚNIONE
NIEPRAWDZIWE FRAGMENTY ZAOPATRZONE W KOMENTARZE

Zwrócona została tutaj uwagę na szczególnie trudne teksty i odnośniki wskazujące, gdzie są one omówione w naszych publikacjach. Znajduje się tu pełna lista różnych dopisków i fałszywych fragmentów Pisma Świętego, których nie ma w oryginalnym manuskrypcie, czego dowodzi najstarszy grecki manuskrypt – piętnaście stron.

Te cztery zarysy zostały przedstawione na pięćset czterdziestu dwóch stronach, nie znajdują się one w żadnej innej Biblii na ziemi, a naszym zdaniem, mają niemal bezcenną wartość. Jeden z naszych zainteresowanych czytelników, gdyby nie mógł zdobyć następnej, nie sprzedałby swojego egzemplarza nawet za sto dolarów – wielu z całą pewnością nie uczyniłaby tego nawet za kilka tysięcy.

Wszystkie nasze Biblie „I.B.S.A.” zawierają powyższe zarysy, a niektóre z nich, których numery kończą się na dziewięć, zawierają dodatkowo Pomoce Do Studium Biblijnego Bagstera, w tym alfabetyczny indeks nazw własnych oraz Konkordancję Biblijną Bagstera i Mapy – łącznie sto osiemdziesiąt sześć stron.

My nie tylko sprzedajemy te Biblie po cenie druku, lecz ze względu na duże ilości zamawiane hurtowo, jesteśmy w stanie zapewnić taką cenę po kosztach druku, która jest naprawdę atrakcyjna. Nie powinniście mniemać, że tak bardzo niskie ceny są wynikiem niedbałego wydania. Pod każdym względem są bardzo dobrze wydane. Ceny w wielu przypadkach są niższe o połowę od tego, co płacicie za podobne książki gdzie indziej.

Tak wielkie jest zapotrzebowanie na te Biblie „I.B.S.A.”, że odtąd nie zamierzamy magazynować żadnych innych, oprócz Biblii kieszonkowych i dużych Biblii dla osób starszych. Będziemy jednak nadal z przyjemnością służyć każdemu, kto pragnie innych Biblii. Możemy uzyskać stawki hurtowe z dwudziestopięcioprocentowym upustem, plus koszty wysyłki.

OPIS I CENY BIBLII „I.B.S.A.”

Nr 1918, $1.85, opłata pocztowa opłacona z góry. Ta piękna książka jest niewielkich rozmiarów i lekka. Rozmiar 4 3/4 x 6 3/4 cala (12,065 x 17,145 cm – przyp. tłum.). Ma czcionkę Minion, czerwień pod złotymi krawędziami, divinity circuit (elastyczna skórzana okładka z wystającymi klapami zagiętymi w celu ochrony krawędzi kartek – przyp. tłum.). French Seal. Wygląda jak prawdziwa focza skóra, lecz w rzeczywistości jest to dobrze wyprawiona owcza skóra.

Nr 1919, cena $1.95, opłata pocztowa opłacona z góry; ta sama książka, ta sama Biblia, wszystko podobne z wyjątkiem dodatku Pomoce Bagstera, Korkondancji itp., w nieco większym rozmiarze.

Nr 1928, cena $2.85, opłata pocztowa opłacona z góry. To jest dokładnie ta sama książka co Nr 1918, z wyjątkiem tego, że ma prawdziwą oprawę morocco, pokryta skórą.

NIECO WIĘKSZA, CZCIONKA IONIC, transkrypcja fonetyczna

Nr 1939, cena $2.25, opłata pocztowa opłacona z góry. To jest ta sama książka jak 1919, ta sama oprawa i zawartość, ale ma większy druk i jest nieco obszerniejsza. Rozmiar, 5 1/2 x 7 1/2 cala (13,97 x 19,05 cm – przyp. tłum.).

Nr 1959, cena $3.85, opłata pocztowa opłacona z góry. To jest ta sama książka jak 1939, oprócz tego, że ma wspaniałą oprawę morocco, jest obszyta cielęcą skórą i zszywana jedwabiem. Biblie o podobnym wykończeniu i jakości są wymienione w wielu katalogach po $8.

Sprzedaż tych książek nie jest ograniczona tylko do czytelników Strażnicy. One są cenną pomocą do studiowania Biblii i dla wszystkich są dostępne.

POMOCNIK DLA STUDIUJĄCYCH BIBLIĘ (ODRĘBNA OPRAWa).

Powyżej opisane Biblie są podobne do najnowszych wydawanych przez „I.B.S.A”. Prawdziwa skóra, divinity circuit (okładka z wystającymi klapami zagiętymi, aby chronić krawędzie kartek – przyp. tłum.), $1.15; Karatol (opis wydania w R5621-34 – przyp. tłum.), czerwona krawędź, 60 centów, wolne od opłat pocztowych. Również w języku niemieckim (skóra), $1.15, (płótno), 60 centów.

Opłata wraz z zamówieniem. Takie ceny możemy uzyskać, jedynie płacąc gotówką na miejscu i musimy sprzedawać na tych samych warunkach. Ubezpieczenie, dodatkowe 10 centów.

Każdy, kto zamawia indeks do którejkolwiek Biblii, powinien to zaznaczyć, doliczając do ceny dwadzieścia pięć centów. Gdybyście zechcieli zakupić inne Biblie, to z przyjemnością

dostarczymy katalog wydawców, podając pełny opis i ceny. Zazwyczaj jesteśmy w stanie uzyskać rabat w wysokości 25 procent od cen katalogowych.

EMPHATIC DIAGLOTT

Ten Nowy Testament w języku greckim, z interlinearnym, dosłownym tłumaczeniem, oraz niezależnym tłumaczeniem zamieszczonym obok, na podstawie słynnego Watykańskiego Manuskryptu nr 1209, jest bardzo cennym dziełem. Pierwotnie opublikowany na podstawie praw autorskich przez firmę Fowler & Wells w Nowym Jorku. Każdy egzemplarz był przez nich sprzedawany po $4 w płóciennej oraz $5 w na wpół skórzanej oprawie. Pewien przyjaciel, poważny student Biblii, który pragnie pomagać czytelnikom naszego Towarzystwa, od kilku lat nabywał je dla nas po znacznie niższej cenie. Obecnie nabył prawa autorskie i matryce od firmy Fowler & Wells i podarował je naszemu Towarzystwu jako dar, aby biedni trzódki Pańskiej mogli mieć tę pomoc w studiowaniu Słowa.

OBNIŻONA CENA. – Odtąd Diaglott będzie dostępny tylko w skórzanej oprawie, divinity circuit (okładka z wystającymi klapami zagiętymi, aby chronić krawędzie kartek – przyp. tłum.), na papierze biblijnym i obniżoną ceną do $2.00 (8s 5d), przesyłka opłacona. Oferujemy roczną prenumeratę THE WATCH TOWER (Strażnica – przyp. tłum.) jako premię przy każdym zamówieniu Diaglott, jeśli jest to nowa subskrypcja.

STARY TESTAMENT W TŁUMACZENIU LEESERa

Jest to powszechne tłumaczenie wśród hebrajskich czytelników języka angielskiego, dokonane przez jednego z ich własnych rabinów. Nie jest ono doskonałe, ale stanowi cenną pomoc do rozsądnej oceny Starego Testamentu. Nasza specjalna cena, w oprawie skórzanej, zawierająca opłatę pocztową, wynosi $1.10.

ANALITYCZNA KONKORDANCJA BIBLIJNA

Opracowana przez prof. Young (prezbiterianina), w języku angielskim, hebrajskim i greckim. Zawiera 1240 stron. Cenna praca dla wszystkich poważnych studentów. Nie mamy pozwolenia od wydawców na obniżenie jej ceny, ale możemy do każdej Konkordancji dodatkowo dodać dwa dowolne tomy WYKŁADÓW PISMA ŚWIĘTEGO w oprawie płóciennej, wolne od opłat. Przesyłka opłacona, oprawa płócienna, $6.

SŁOWNIK BIBLIJNY SMITHA

To dzieło prof. Smitha jest jednym z najbardziej poszukiwanych wydań. Zawiera ono aż 1020 stron, w płóciennej oprawie i kosztuje razem z przesyłką pocztową $1.30.

*CODZIENNA NIEBIAŃSKA Manna DLA DOMOWNIKÓW WIARY


* Kolporterzy i Sekretarze Klas (Zborów – przyp. tłum.) mogą odliczyć połowę z powyższych cen na MANNY, BROSZURY i SCENARIUSZE, jeśli przesyłka składa się z 50 lub więcej tomów, opłaty są pobierane.


Popyt na tę publikację rośnie z roku na rok.

Nasze obecne wydanie Manny zawiera te same teksty i komentarze, co wszystkie poprzednie wydania. Każda dodatkowa strona jest pusta, aby można było ją użyć do zapisania dat urodzin. Jej wartość wzrasta w miarę dodawania wpisów przyjaciół. Została wydrukowana na cienkim papierze Bond (papier dokumentowy, uszlachetniony – przyp. tłum.).

Następujące stawki hurtowe z opłaconą przesyłką są udzielone wszystkim prenumeratorom STRAŻNICY:

Purpurowe płótno, tłoczone złotem, złocone krawędzie, w języku angielskim i polskim . . . . .$0.60
Ciemno-niebieskie płótno, tłoczone srebrem, w języku niemieckim . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . $0.60
Sztuczna skóra, niebieskie krawędzie, w języku szwedzkim i norweskim . . . . . . . . . . . . . . . $0.60
Sztuczna skóra, krawędzie z prawdziwego złota, w języku szwedzkim i norweskim . . . . . . . $1.10
Oryginalne Morocco, złote krawędzie, w języku angielskim, polskim i norweskim . . . . . . . . . $2.00

Mamy nadzieję, że ta mała książka znajdzie się na każdym stole w czasie śniadania, dzięki czemu będzie można cieszyć się duchowym orzeźwieniem przy spożywaniu naturalnego pokarmu.

*SCENARIUSZ DRAMy STWORZENIA


* Kolporterzy i Sekretarze Klas (Zborów – przyp. tłum.) mogą odliczyć połowę z powyższych cen na MANNY, BROSZURY i SCENARIUSZE, jeśli przesyłka składa się z 50 lub więcej tomów, opłaty są pobierane.


Dziewięćdziesiąt sześć krótkich, zwięzłych wykładów Dramy Stworzenia zostało wydrukowanych:

W JĘZYKU ANGIELSKIM I FIŃSKIM:
Oprawa De Luxe, złote krawędzie, wytłoczona, 400 ilustracji . . . $1.00, przesyłka opłacona
Oprawa płócienna, oksydowane krawędzie, wytłoczona, 400 ilustracji . . . . . . . . . . . . $0.65
Oprawa papierowa w trzech broszurach, komplet, za zestaw . . . . . . . . . . . . . . . . . . . $0.25
Wydanie gazetowe w 4 częściach . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . $0.05

W JĘZYKU NIEMIECKIM, HISZPAŃSKIM, WŁOSKIM, GRECKIM, POLSKIM, ARMEŃSKIM:
Oprawa płócienna, komplet . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . $0.65
Oprawa papierowa . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .$0.25
Wydanie gazetowe, 3 części, 2 centy za każde; za komplet . . . . . . . . . . . . . . . . . . .$0.05

W JĘZYKU SZWEDZKIM:
Wydanie gazetowe tylko, 2 centy za każde; za komplet . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . $0.05

RÓŻNE

Pieśni Brzasku z nutami (oprawa płócienna) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .$0.35
Pieśni Brzasku bez nut (oprawa miękka) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .$0.10
Wiersze Brzasku (oprawa Karatol) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .$0.50
Wiersze Brzasku (oprawa skórzana) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .$0.75
Bible Talks in Simple Language (Rozmowy biblijne w przystępnym języku – przyp. tłum.), (w oprawie na wpół-skórzanej) . . . $1.25
Memorizing Text-Cards (Karty z tekstami do zapamiętania – przyp. tłum.); (100 szt. w paczce – różne, oferta nr 1 i 2), za paczkę . . . $0.30
Scriptural Post Cards (Biblijne kartki pocztowe – przyp. tłum.), (różne), za tuzin 15 centów, za 100 . . . $1.00
WYKRESY (niebieskie wydruki, miękka tkanina):
Boski Plan Wieków, rozmiar 5 ft (152,4 cm – przyp. tłum.) $1.85, 8 ft (243,84 cm – przyp. tłum.) . . . $2.50
Chronology of the Bible (Chronologia Biblijna – przyp. tłum.), 71/2 ft (228,6 cm – przyp. tłum.) . . . $.2.00
Tabernacle of the Wilderness (Przybytek na pustyni – przyp. tłum.), 7 1/2 ft (228,6 cm – przyp. tłum.) . . . $2.00
OPRAWY do Strażnicy:
Skoroszytowa (roczna gwarancja) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .$0.60
SZPILKA Z KRZYŻEM W KORONIE (złota, z czerwoną emalią):
5/8 cala (1,59 cm – przyp. tłum.) – nr 1 wersja damska, nr 2 męska, jedna sztuka . . . $1.15
1/2 cala (1,27 cm – przyp. tłum.) – nr 3 wersja męska, nr 4 damska, jedna sztuka . . . .$1.00
5/8 cala (1,59 cm – przyp. tłum.) folia celuloidowa, za tuzin..…..$0.25, pojedyncza . . . $0.03
Koperty misyjne, za 100 . . . $0.30, za 1000 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . $3.00
Zakładki ze Ślubem Panu (papierowe) za 100 . . . $0.25, (jedwabne) za każdą . . . $0.05
*Broszury (o piekle, spirytyzmie, ewolucji, Cienie Przybytku, Powrót Naszego Pana) . . . $0.10
*Broszury z pytaniami do każdego tomu Wykładów Pisma Świętego oraz do Cieni Przybytku, 1 egz. . . . $0.07, za tuzin . . . $0.84
Report on Foreign Missions (Raport o misjach zagranicznych – przyp. tłum.), 1 egz. . . . $0.05
Strażnica, (dwutygodnik) prenumerata roczna . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . $1.00
Boski Plan Wieków (Za), format Strażnicy, 1 egz. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .$0.10
What Say the Scriptures about Hell (Co mówi pismo Święte o piekle – przyp. tłum.) (Hz), format Strażnicy, 1 egz. . . . $0.05
Judge Rutherford’s Defense of Pastor Russell (Obrona pastora Russella przez sędziego Rutherforda – przyp. tłum.), każdy egzemplarz . . . $0.10, za 100 . . . $8.00
THE BIBLE STUDENTS MONTHLY (Miesięcznik Studentów Biblijnych – przyp. tłum.), prenumerata roczna . . . $0.12
Traktaty we wszystkich językach . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . BEZPŁATNE

====================

— 15 listopada 1916 r. —