R5955-274 Informacje redakcyjne i aktualności

Zmień język

::R5955 : strona 274::

KONWENCJE GENERALNE

SEATTLE, WASZYNGTON . . . . . 14-17 WRZEŚNIA.
MILWAUKEE, WISCOUNSIN . . . 16-24 WRZEŚNIA.
DAYTON, OHIO . . . . . . . . . . . . 5-8 PAŹDZIERNIKA.
DALLAS, TEKSAS . . . . . . . . 19-22 PAŹDZIERNIKA.

KONWENCJA W SEATTLE, WASZYNGTON

Ceny biletów promocyjnych na Konwencję w Seattle od 14 do 17 września zostały utrzymane i wszyscy, którzy planują na nią pojechać, mogą z nich skorzystać, pytając się o nie lokalnego Przedstawiciela w Agencji Sprzedaży Biletów.

KONWENCJA W MILWAUKEE

Stowarzyszenie Kupców i Producentów, reprezentujące 1500 przodujących biznesmenów w mieście, zaprosiło MIĘDZYNARODOWE STOWARZYSZENIE STUDENTÓW BIBLII do zorganizowania Konwencji w mieście Milwaukee w dniach od 16 do 24 września. Do dyspozycji oddali swoje wspaniałe Audytorium na ponad 3000 miejsc siedzących, a mniejsze sale są dogodnie połączone z głównym Audytorium.

CENNIK KOLEJOWY – Centralne Stowarzyszenie Pasażerów informuje nas, że z uwagi na fakt, iż przeważnie cena za milę wynosi tylko dwa centy, dlatego nie sprzedają biletów wycieczkowych na swoim terenie. Dowiedzieliśmy się jednak, że w wielu miejscach na tym obszarze, a także w Północnej i Południowej Dakocie, Wyoming i niektórych częściach Minnesoty sprzedawane są ogólnodostępne bilety na letnie wycieczki turystyczne. Przyjaciele (tak zwyczajowo w Ameryce nazywano braci i siostry – przyp. tłum.) przybywający z tych terenów powinni zapytać w kasie na dworcu swojego kasjera o ceny biletów turystycznych do Milwaukee lub do Chicago przez Milwaukee.

ZNAKOMITY PROGRAM – Program zawiera nazwiska niektórych z najlepszych i najwspanialszych mówców Stowarzyszenia. Brat Russell będzie obecny w drugiej części Konwencji. Przygotowywane są ustalenia dotyczące wycieczki Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Biblii parowcem po jeziorze Michigan, po południu w czwartek 21 września. Wszystko, co jest związane z przygotowaniami konwencyjnymi, prowadzi nas do przekonania, że Konwencja będzie pożyteczna i spodziewamy się dużej frekwencji.

KONWENCJA W DAYTON, OHIO

Burmistrz Dayton G.W. Shroyer wystosował serdeczne zaproszenie do naszego Stowarzyszenia, abyśmy zorganizowali konwencję w tym mieście. Przyjęliśmy zaproszenie i wyznaczyliśmy datę od 5 do 8 października. Gubernator White oddał do naszej dyspozycji Dom Ku Pamięci Żołnierzy, gdzie rano i po południu odbędą się różne spotkania Konwencyjne, z prezentacją FOTODRAMY STWORZENIA wieczorem. Mieliśmy nadzieję na specjalną ulgę od linii kolejowych przebiegających przez Dayton, ale nie zdołaliśmy tego osiągnąć. Jednak osoby rozważające udział w Konwencji niech zapytają swojego Przedstawiciela z Agencji Biletowej o lokalny cennik. Przygotowujemy bardzo atrakcyjny Program. Brat Russell będzie obecny podczas drugiej części Konwencji.

KONWENCJA W DALLAS, TEKSAS

Przyjaciele z Dallas informują nas, że miastu zostały przyznane wyjątkowo niskie ceny wycieczek z powodu odbywających się w dniach 19-22 października targów Dallas State Fair, a w tych samych dniach zorganizowaliśmy czterodniową Konwencję. Różne spotkania konwencyjne odbędą się w godzinach porannych i popołudniowych w Oak Cliff Casino, na rogu Crawford i Fifth Str., a wieczorem zostanie pokazana FOTODRAMA STWORZENIA. Brat Russell będzie obecny podczas drugiej części Konwencji. Osoby pragnące uzyskać informacje dotyczące miejsc noclegowych, cen biletów kolejowych itp., powinny skontaktować się z E.G. Rustem, 2517 Harrison Ave. Dallas, Teksas.

—————

 BEREAŃSKIE BADANIA BIBLII PROWADZONE PRZEZ I. B. S. A. (MIĘDZYNARODOWE STOWARZYSZENIE BADACZY BIBLII) W PAŹDZIERNIKU
PYTANIA Z PODRĘCZNIKA DO TRZECIEGO TOMU „WYKŁADÓW PISMA ŚWIĘTEGO”
WYKŁAD VI. – „DZIEŁO ŻNIWA”
WYKŁAD VII. – „WYBAWIENIE I WYWYŻSZENIE KOŚCIOŁA”

Tydzień od 1 października . . . Pyt. 148 do 153
Tydzień od 8 października . . . Pyt. 154 do 160
Tydzień od 15 października . . . Pyt. 161 do 166
Tydzień od 22 października . . . Pyt. 1 do 7
Tydzień od 29 października . . . Pyt. 8 do 14

Podręczniki z pytaniami do III tomu Wykładów Pisma Świętego, 5¢ za sztukę, lub 50¢ za tuzin, przesyłka w cenie.

===================

— 15 września 1916 r. —