R5936-238 Interesujące listy

Zmień język 

::R5936 : strona 238::

INTERESUJĄCE LISTY

REGULARNE ZEBRANIA I PRACA KOLPORTERSKA

DRODZY BRACIA: –

W uzupełnieniu informacji w cotygodniowym raporcie chcę dodać kilka uwag o pewnych przypadkach w Kansas – nie dlatego, że one dotyczą całego stanu, ale dlatego, że są dość istotne i wywarły na mnie wrażenie.

Nie znam żadnego Stanu, w którym tak wielu braci udaje się w daleką podróż, aby spotkać się z Pielgrzymem lub jedzie na Konwencje, a nie dokłada dość starań, aby zbierać się regularnie w zborze, nawet jeśli jest tylko kilku zainteresowanych. Gdyby tacy bracia zrozumieli, że lekceważą napomnienie św. Pawła

::R5937 : strona 238 ::

zamieszczone w liście do Żyd.10:25 „Nie opuszczając społecznego zgromadzenia […]” itd., to może byliby bardziej staranni na tym punkcie. „Nie opuszczanie” oznacza regularne zgromadzanie się na spotkaniach. Myślę, że jeśli zignorujemy tę radę, to łatwiej będzie pominąć i inne rady biblijne.

Wielu korzysta ze swoich samochodów, służąc jako ochotnicy na terenach wiejskich, ale czyni to w sposób mało chwalebny. Zamiast porządnie złożonych traktatów, czasami są one tak poskręcane, że po wyprostowaniu stają się nieczytelne. Przyjaciele (zwolennicy Prawdy – przyp. tłum.) widzieli, że tak postępują chłopcy roznoszący gazety, ale zapominają, że gazeta jest na tyle duża, że to jej nie zaszkodzi, a takie samo postępowanie niszczy niewielki, dwukartkowy traktat.

Następnie, kiedy auto jedzie z prędkością dwudziestu pięciu mil na godzinę, wyrzucają traktaty przy każdej skrzynce pocztowej stojącej przy drodze. Prawdopodobnie co dziesiąty ląduje gdzieś w pobliżu skrzynki, a reszta spada pięć do pięćdziesięciu stóp od niej. Niektóre traktaty lądują w błocie na środku drogi. Tydzień później, przez wiele mil można znaleźć pokrytą błotem literaturę. Bracia Ci, sądząc, że to dzieło należy do Pana, Jemu pozostawiają obrócenie wszystkiego na dobre. To jest dla nich wymówka, aby nie robić wszystkiego, co w ich mocy. Tacy powinni wiedzieć, że pięćdziesiąt traktatów sumiennie rozprowadzonych spowoduje lepszy wynik niż ponad pięćset rozłożonych w inny sposób. Z uwagi na zamieszanie spowodowane pomieszaniem literatury z pocztą przeznaczoną dla kurierów, kosztami znaczków itp., uważam, że nie powinno się umieszczać literatury w skrzynkach pocztowych. Niektórzy kurierzy nawet ją wyrzucają. Jeśli jednak zostanie ona ułożona prosto na ziemi pod skrzynką pocztową, prawie zawsze zostanie odebrana przez osobę przychodzącą po listy. Jednak

::R5937: strona 239 ::

tego należy unikać przy wietrznej lub deszczowej pogodzie.

Jeszcze lepszym sposobem jest zabranie zapasu pinesek i przypięcie każdego traktatu do słupa podtrzymującego skrzynkę. Pineskę bez trudu wciska się w słupek, w ten sposób zawieszamy traktat, a nietypowe zawieszenie z pewnością przyciągnie uwagę osoby, która przyszła po listy. Zajmuje to chwilę, ale wyniki będą lepsze.

Niektórzy bracia przyjęli inny skuteczny sposób na marnowanie traktatów. Przechodząc przez pociąg, kładą je na każdym wolnym miejscu. Po chwili pojawia się konduktor, zbiera literaturę z pustych miejsc i wyrzuca ją. Poza tym taki sposób irytuje pracowników kolei. Bardzo prawdopodobne, że zakażą to kolejnym braciom, którzy będą próbowali tak rozdawać traktaty. W wyniku takiej bezmyślności zmarnowano setki tysięcy traktatów.

Nadal korzystam z możliwości służby, czekając aktywnie i cierpliwie na Królestwo.

Z Jego łaski, B.H. BARTON

—————

CZY MOŻNA OBFICIEJ?

MÓJ UMIŁOWANY BRACIE W CHRYSTUSIE: –

Sądzę, że minął prawie rok od ostatniego napisania listu. Zdaję sobie sprawę, jak wiele jest rzeczy, które zajmują twój czas, mimo to czuję, że nie mogę dłużej zwlekać z okazaniem ci mojej serdecznej chrześcijańskiej miłości, współczucia w próbach oraz radowania się z wiary i nadziei. Staram się korzystać z twoich rad, które dotyczą rozwijania Miłości. Pragnę powiedzieć, że otrzymałem w ten sposób błogosławieństwo, które, jak sądzę, przynosi dobre rezultaty. Mimo, że nie potrafię wymienić czegoś wielkiego, co przeżyłem, to jednak ogólny strumień pomocy dotarł do mnie, i mam nadzieję, że dzięki łasce Bożej dotarł i do innych.

Jedna rzecz, która wywarła na mnie duże wrażenie i okazała się pomocą, to myśl apostoła Piotra: „Albowiem gdy to będzie przy was, a obficie”. Tak, może jest we mnie, ale czy jest obficie? Bardzo pragnę obfitować w owoce i łaski Ducha Świętego i staram się codziennie myśleć: „Czy obfituję teraz w miłości, w tym uczynku lub słowie? Czy obfituję w wierze, zaufaniu i nadziei? We współczuciu?” i tak dalej. Drogi Bracie, pragnę obficie obdarzyć Cię miłością, uznaniem i współczuciem, posyłając wiele serdeczności. Duże wrażenie wywarły na mnie słowa „więcej niż zwycięzcami” oraz artykuł na temat Lota i Sodomy. Jeśli chodzi o grzech, chcę trzymać się tysiąc mil od Szatana. Drogi Bracie, pragnę, abyś modlił się za moimi wyżej wymienionymi pragnieniami. Muszę dodać słowo wdzięczności za POSTANOWIENIE PORANNE, ponieważ słowa te okazały się bardzo cenne i wielce mi pomogły.

Wiem, że zechcesz usłyszeć, że dzięki łasce Bożej praca w Gujanie Brytyjskiej i Holenderskiej nadal się rozwija, a społeczeństwo wykazuje duże zainteresowanie, mimo że, jak zawsze, prawdziwej pszenicy jest niewiele. W czwartek mamy nadzieję wygłosić tutaj, publiczny wykład na temat „Panowanie nad Ziemią”.

Bracia w tych stronach bardzo cię miłują i z radością ujrzą cię pewnego dnia w ciele, jeśli pozwoli na to wola Boża! Z wielką miłością.

Wasz z łaski, w imieniu naszego drogiego Odkupiciela,

ADDISON B. BLAKE. – Gujana Brytyjska.

—————

ZALECANY LEK NA PELAGRĘ

DRODZY PRZYJACIELE: –

Często widziałem w Strażnicy wiele przydatnych wskazówek dla dzieci Pana dotyczących zdrowia i tym podobnych spraw. Uczucie miłości skłania mnie, aby napisać o pelagrze, która jest bardzo rozpowszechniona i każdego roku zbiera żniwo śmierci, szczególnie wśród biednych. Od dwóch lat prowadzę specjalne badania nad tą chorobą. Sam miałem jej wczesne objawy i mogę zarekomendować proste i łatwo dostępne metody leczenia. Sądzę, że pomogą one w każdym przypadku, chyba że pacjent jest już umierający.

Jak wiecie, pelagra podobnie jak gruźlica staje się plagą wśród ubogich i być może Pan pozwolił mi wykorzystać moją wiedzę medyczną w Jego służbie, w miejsce mojego braku wiedzy o Prawdzie. Być może byłoby to bardziej zgodne z duchem pokory, abym nie wymieniał swojego nazwiska, chociaż publicznie stałem się znany, czytając artykuł na ten temat przed spotkaniem w Texas State Medical Society w Galveston, które odbyło się w dniu 9 maja. Ufam w twoją stałą łaskę w Panu,

Z poważaniem, GEORGE D. FAIRBANKS, M.D.

(Ten przepis z przyjemnością wyślę pocztą do każdego naszego czytelnika lub do ich przyjaciół cierpiących na pelagrę. Adres WATCH TOWER BIBLE & TRACT SOCIETY, Health Dept., Brooklyn, Nowy Jork).

—————

Z FRONTU GRECKIEJ WOJNY

MÓJ UKOCHANY BRACIE: –

Mój Bracie, wstydzę się, ponieważ przez tak długi czas nie pisałem do ciebie, ale zapewniam cię, że przez cały czas byłeś w moim sercu. Zawsze pamiętam o tobie przed Tronem Niebiańskiej Łaski, niech Pan cię umocni i obficie błogosławi.

Umiłowany Pastorze, dowiedziałem się z broszury „Wielka Bitwa na Kościelnych Niebiosach” o twoich próbach, atakach Przeciwnika i ognistych strzałach oszczerstw. To coraz bardziej pogłębia moją miłość do ciebie i moje uznanie dla twojego dzieła miłości i wierności do naszego drogiego Pana. Uwierz mi drogi Bracie, że te strzały również przeszyły moje serce i żałuję, że nie mogę zasłonić cię przed nimi.

Ponownie wyrażam głębokie uznanie dla Wykładów Pisma Świętego i Strażnicy i pokornie dziękuję Panu za Jego wielkie błogosławieństwo i obfity pokarm dla Kościoła. Nigdy wcześniej te książki nie były dla mnie tak cenne, jak w ubiegłym roku. Czytam je siódmy raz i uważam, że są równie świeże, jak wtedy, gdy czytałem je po raz pierwszy. Coraz bardziej doceniam chronologię z 2 tomu i cieszę się, że zbliża się nasze zbawienie.

Nadal staram się iść wąską drogą, a dzień po dniu Pan prowadzi moje stopy i udziela łaski, aby mi pomóc. W ciągu ostatnich lat przeżyłem wiele bolesnych doświadczeń, ponieważ dwoje moich dzieci zasnęło, czekając, aż Głos Pana ich wezwie. Nawet w tych doświadczeniach Pan mnie pobłogosławił i poprowadził, udzielając mi łaskę, aby Mu nadal ufać.

Pamiętaj o mnie umiłowany Bracie, w swoich modlitwach, abym stał się wierny Panu i okazał się godny najwyższego błogosławieństwa. Z głęboką chrześcijańską miłością,

Twój Brat w naszym Błogosławionym Odkupicielu, ATH. KARANASSIOS

—————

OCZYSZCZAJĄCY WPŁYW PRZYPINKI „PAX”

DRODZY PRZYJACIELE: –

Chciałabym opowiedzieć wam krótko o pewnym zdarzeniu związanym z oczyszczającym wpływem nawet małej przypinki PAX:

Pewien robotnik z naszego miasta, który z zadowoleniem uczestniczył w projekcji FOTO-DRAMY STWORZENIA, nosił w klapie przypinkę PIN PAX. W drodze z pracy do domu miał zwyczaj zatrzymywać się na kufel piwa. Spoglądając na Przypinkę, pomyślał: „Nie mogę jej zhańbić, wchodząc z nią do baru!”, dlatego schował ją do kieszeni. Jednak, gdy się zastanowił, nie mógł nawet wejść z nią do baru, choć była schowana i poszedł do domu.

Zdając sobie sprawę, że poczuje się lepiej i będzie bardziej zdolny do pracy następnego dnia, bez swojego zwyczajowego drinka zdecydował, że nie będzie więcej pić, ale będzie nosił Przypinkę Pokoju ze spokojnym sumieniem. Minęło osiemnaście miesięcy i przez cały ten czas nie wypił żadnego trunku!

To wywarło na mnie wrażenie, że nie zdajemy sobie w pełni sprawy z tego, jak wiele dobrego mogła uczynić Foto-Drama Stworzenia i jak może wpłynąć na wiele sytuacji takich jak ta!

Ufając, że Pan pomoże nam żyć zgodnie z naszymi wielkimi przywilejami w szerzeniu Prawdy, pozostaję

Twoja siostra w Chrystusie, MAUD HODGSON. – Md.

—————

ZŁOTE SPOSOBNOŚCI

DROGI BRACIE RUSSELL: –

Zastanawiam się, czy teraz nie jest to odpowiedni moment, aby wysłać do żołnierzy z naszych okolic, stacjonujących obecnie na granicy z Meksykiem, traktatów związanych z wojną (Czasem Ucisku), takich jak „Armagedon”, „Ucisk Narodów”, „Koniec Świata w 1914” itp. Gdyby każdy zbór zaangażował się do takiej pracy, służąc własnym pułkom, cała Gwardia Narodowa Stanów Zjednoczonych zostałaby szybko obsłużona, a pośrednio w ten sposób można by dotrzeć do wielu w stacjonującej Armii, zapoznając ich z Prawdą, która w tym szczególnym czasie byłaby dla nich interesująca.

Modląc się o najbogatsze błogosławieństwa Pana dla ciebie w pracy miłości, pozostaję

Wasz brat i sługa w Panu, A.B. DABNEY.

====================

— 1 sierpnia 1916 r. —

Jeżeli zauważyłeś błąd w pisowni, powiadom nas poprzez zaznaczenie tego fragmentu tekstu i przyciśnięcie Ctrl+Enter.