R5896-146 Informacje redakcyjne i aktualności

Zmień język

::R5896 : strona 146::

PUBLIKOWANE PRZEZ
WATCH TOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY
CHARLES T. RUSSELL, PRESIDENT
„BROOKLYN TABERNACLE”, 13-17 HICKS ST.,
BROOKLYN, N. Y., U. S. A.

Przedstawicielstwa zagraniczne: Oddział brytyjski: LONDON TABERNACLE, Lancaster Gate, Londyn. Oddział zachodnioniemiecki: Unterdorner Str., 76, Barmen. Oddział australijski: Flinders Building, Flinders St., Melbourne. W każdej sprawie prosimy o kontakt z TOWARZYSTWEM.

—————

CENA ROCZNEJ PRENUMERATY – $1,00 (4s.) PŁATNE Z GÓRY.
PIENIĄDZE NALEŻY PRZESYŁAĆ PRZEKAZEM BŁYSKAWICZNYM, CZEKIEM BANKOWYM, PRZEKAZEM POCZTOWYM LUB POLECONYM.
Z ZAGRANICY TYLKO POPRZEZ ZAGRANICZNE PRZEKAZY PIENIĘŻNE.

—————

Warunki dla ubogich Pańskich są następujące: Wszyscy Badacze Biblii, którzy z powodu podeszłego wieku, jakiejś choroby lub z powodu innych przeciwności losu, nie są zdolni zapłacić za to Czasopismo, niech, co roku w maju wyślą Pocztówkę, opiszą swoją sytuację i poproszą o kontynuację prenumeraty, a będą otrzymywać ją bezpłatnie. Nie tylko chcemy, ale również pragniemy, aby wszyscy tacy byli stale na naszej liście i mogli korzystać z WYKŁADÓW itp.

—————

RÓWNIEŻ WYDANIA W JĘZYKU FRANCUSKIM, NIEMIECKIM, SZWEDZKIM I DUŃSKIM.
EGZEMPLARZE OKAZOWE BEZPŁATNE.

—————

NADAWANE JAKO PRZESYŁKI DRUGIEJ KLASY W URZĘDZIE POCZTOWYM W BROOKLYNIE, NOWY JORK.
NADAWANE JAKO PRZESYŁKI DRUGIEJ KLASY W URZĘDZIE POCZTOWYM W OTTAWIE, KANADA.

—————

1916 – KONWENCJE STUDENTÓW BIBLII – 1916

W tym roku zaplanowaliśmy cztery Generalne Konwencje:

Czterodniową w Sioux City w stanie Iowa, od 6 do 9 lipca.

Ośmiodniową w Newport w stanie Rhode Island, od 9 do 16 lipca.

Dziewięciodniową w Norfolk w stanie Wirginia, od 22 do 30 lipca.

Dziewięciodniową w Long Beach, niedaleko Los Angeles w stanie Kalifornia, od 2 do 10 września.

Jeśli to będzie możliwe, zorganizujemy jeszcze jedną Konwencję – dogodnie położoną dla wszystkich mieszkających w północnej części stanu Kentucky, południowej Indianie i Ohio – pod warunkiem, że znajdzie się tam odpowiednie miejsce, w którym uczestnicy Konwencji będą wygodnie zakwaterowani i będą mogli skorzystać z dużej sali i miłego powitania. W ten sposób wielu będzie miało okazję uczestniczyć w przyjemnych i dużych Konwencjach, nie pokonując dużych odległości i nie ponosząc wielu kosztów.

W każdym przypadku można się spodziewać, że koszt zakwaterowania za jeden dzień, to co najmniej $1,25. Niebezpieczne byłoby obliczanie kosztów niższych niż $1,25 dziennie nie wliczając w to transportu. Nikogo nie nakłaniamy do wzięcia udziału, a szczególnie wzywamy, aby nikt się nie zapożyczał ani nie wykorzystywał w ten sposób swojego ostatniego dolara. Jeśli Pan zechce, abyście przybyli, to na pewno sprawi, że tak się stanie. Jeśli nie, to i tak Jego błogosławieństwo spłynie na was, gdy będziecie starali się poznać Prawdę i wejść do serdecznej społeczności ze zgromadzającymi się braćmi. Możemy więcej podróżować i więcej radować się w naszych umysłach, gdy są one używane mądrze i właściwie w zgodzie z miłością, hojnością i współczuciem.

Sioux City zapewnia, że jest idealnym miejscem na konwencję. Jednym z argumentów jest jego centralne położenie dla znaczne liczby ludności. Spodziewamy się co najmniej tysiąca obecnych.

Newport, R.I jest zbyt dobrze znane i nie potrzebuje, aby go opisywać. Jest idealnym letnim kurortem wysokiej klasy, do którego przyjeżdża wiele osób z Nowej Anglii i wschodnich stanów. Mamy nadzieję, że spotkamy tu co najmniej dwa tysiące uczestników konwencji.

W Norfolk latem panuje wspaniały klimat z cudowną morską bryzą. Przyjaciele obiecują nam tutaj wygodne zakwaterowanie. Okolica dla wielu jest atrakcyjna. W pobliżu znajduje się kilka wyśmienitych letnich kurortów – Old Point Comfort, Virginia Beach itp. Ich popularność potwierdza opinię, że Norfolk ma zdrowy klimat. Mamy nadzieję, że spotkamy tu prawie dwa tysiące uczestników konwencji.

Mówi się, że Long Beach w Kalifornii, położony niedaleko Los Angeles, jest idealnym miejscem – bez wątpienia najbardziej odpowiednim, jakie można znaleźć na wybrzeżu. Mamy nadzieję, że przyjedzie tysiąc uczestników konwencyjnych.

INTERESUJĄCE PYTANIA DLA DOJRZAŁYCH STUDENTÓW BIBLII

Towarzystwo wysyła do wszystkich Braci Pielgrzymów szereg pytań dotyczących nauk biblijnych. Nie są one trudne dla tych, którzy dobrze zapoznali się z Boskim Planem Wieków. Jednak Towarzystwo pragnie się przekonać, jak jasno i zwięźle jego przedstawiciele potrafią odpowiedzieć na pewne pytania. Pojawiła się sugestia, że wielu chciałoby otrzymać te pytania, aby móc na nie odpowiedzieć. Z przyjemnością to zrobimy i na żądanie prześlemy pytania do każdego z naszych prenumeratorów. Uważamy, że ta sugestia jest szczególnie dobra w odniesieniu do tych, którzy zajmują jakiekolwiek wpływowe stanowisko lub służą wśród Braci. Myślenie dobrze wszystkim zrobi i pomoże utwierdzić nas w tym, co dobrze znamy i w czym mamy braki, a tym samym poprowadzi do lepszego poznania Prawdy i łask, które powinny towarzyszyć każdemu postępowi wiedzy.

LISTA BEZPŁATNYCH STRAŻNIC

Prawdę mówiąc, w związku z Prawem Pocztowym, które wymaga, aby wszystkie prenumeraty były opłacone, nie mamy bezpłatnej listy. Jednak wielu, którzy pragną czytać nasze czasopismo, są na czyimś utrzymaniu lub znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Pewni mili przyjaciele stworzyli fundusz, z którego możemy opłacać prenumeratę zgodnie z prawem. Jeśli znajdujesz się na liście ubogich Pańskich, to teraz jest odpowiedni czas, aby wysłać zamówienie, by twoja prenumerata została odnowiona, tak jakbyś wysłał pieniądze. Wystarczy kartka pocztowa. Poniższe słowa będą zrozumiane, jako oznaczające, że nie jesteś w stanie zapłacić za czasopismo, ale pragniesz je otrzymać. Napisz: „Wasza oferta Strażnicy na następny rok została przyjęta z uznaniem”. (Podpis.)

====================

— 15 maja 1916 r. —