R5798-338 Informacje redakcyjne

Zmień język

::R5798 : strona 338::

PUBLIKOWANE PRZEZ
TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE STRAŻNICA
PREZES, CHARLES T. RUSSELL
„PRZYBYTEK BROOKLYŃSKI”, 13-17 HICKS ST.,
BROOKLYN, N.Y., U.S.A.

Biura zagraniczne: Oddział Brytanii: PRZYBYTEK LONDYŃSKI Lancaster Gate, Londyn. Oddział Zachodnich Niemiec: Unterdorner Str., 76, Barmen. Oddział Australii: Flinders Building, Flinders St., Melbourne. W każdym przypadku prosimy o kontakt z TOWARZYSTWEM.

—————

ZALICZKA 1,00$ NA PRENUMERATĘ ROCZNĄ
PRZEŚLIJ PIENIĄDZE PRZEKAZEM EKSPRESOWYM, PRZEKAZEM BANKOWYM, PRZEKAZEM POCZTOWYM LUB POLECONYM
Z ZAGRANICY BĘDĄ AKCEPTOWANE JEDYNIE ZAGRANICZNE PRZEKAZY PIENIĘŻNE

—————

Warunki dla ubogich Pańskich są następujące: Wszyscy Studenci Biblii, którzy z powodu podeszłego wieku lub jakieś niemocy, lub z powodu innych przeciwności losu, nie będą zdolne zapłacić za to Czasopismo, będą zaopatrywani za darmo, jeśli co roku w maju wyślą Kartkę Pocztową, opisując swoją sytuację i prosząc o kontynuację. Pragniemy również, aby wszyscy tacy w sposób ciągły znajdowali się na naszej liście i byli w kontakcie z WYKŁADAMI, itp.

—————

EDYCJE DOSTĘPNE RÓWNIEŻ WE FRANCUSKIM, NIEMIECKIM, SZWEDZKIM I DUŃSKIM.
PRZYKŁADOWE KOPIE ZA DARMO.

—————

PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z URZĘDU POCZTOWEGO NA BROOKLYNIE, NOWY JORK
PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z DEPARTAMENTU POCZTY W OTTAWIE, KANADA

—————

LISTOPADOWY PLAN PODRÓŻY

Pastor Russell postanowił odwiedzić następujące Klasy i publicznie podać adresy i godziny tych spotkań. Ponadto oczekuje, że w każdym z tych miejsc spotka się ze Studentami Biblii mniej publicznie. W wielu z tych miejsc uzgodniono odbycie się dwu i trzydniowych konwencji:

Montreal, Quebec, 21 listopada, godz. 15:00, His Majesty’s Theatre, Guy St.
Watertown, Nowy Jork, 22 listopada, godz. 10:00, City Opera House, Arsenal St.
Orillia, Ontario, 24 listopada, godz. 19:30, Orillia Auditorium.
Galt, Ontario, 25listopada, godz. 19:30, Scott’s Opera House.
Port Huron, Michigan, 26 listopada, godz. 19:30, Masonic Temple.
Pontiac, Michigan, 27 listopada, godz. 19:30, The Armory.
Grand Rapids, Michigan, 28 listopada, godz. 15:00, Powers’ Theatre, Pearl St., N.W.
Jackson, Michigan, 28 listopada, godz. 20:00, Masonic Temple, Cortland St.
Jamestown, Nowy Jork, 29 listopada, godz. 19:30, Samuels’ Opera House, E. Second St.

Począwszy od następnego numeru, spotkania Brata Russella będą prezentowane na ostatniej stronie STRAŻNICY.

—————

„WIERSZE BRZASKU”

W naszym numerze z 1 listopada, na stronie 334, odnosząc się do nowego tomu „Wierszy Brzasku”, nie wspomnieliśmy o tym, że ma on zarówno indeks alfabetyczny, jak i indeks tematyczny. Jak rozumiemy, są to cechy, za którymi niektórzy przyjaciele tęsknili w naszym poprzednim wydaniu.

Podane ceny są bardzo niskie, co pozwala na swobodne wykorzystywanie tych książek jako prezenty świąteczne. Możemy sobie wyobrazić, że niewiele świątecznych prezentów jest bardziej odpowiednich niż te. Książka zawiera piękne wiersze pasujące niemal do wszystkich warunków chrześcijańskiego życia.

—————

SPECJALNE SPOTKANIA PUBLICZNE PIELGRZYMÓW

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że klasy Studentów Biblii nie są bardzo zamożne, a zatem ich środki służące rozwojowi Prawdy są w tym zakresie ograniczone. W tym co poniżej, nic nie ma na celu nakłonienia jakieś klasy do robienia więcej niż jest w stanie, a możliwości na to racjonalnie pozwalają.

Sukces jednodniowych konwencji w połączeniu z publicznymi wystąpieniami Redaktora STRAŻNICY doprowadził nas do myśli, że być może równie dobre wyniki można by uzyskać z połączenia wykładów publicznych z wizytami innych braci Pielgrzymów. Myśleliśmy zatem o wyborze spośród personelu Pielgrzymów kilku braci o szczególnych umiejętnościach zainteresowania publiczności, i zatrudnienia ich przy specjalnych spotkaniach w miejscach, w których przyjaciele będą mogli zapewnić spotkanie publiczne.

Należy myśleć tylko o wysokiej klasy audytoriach o dobrej reputacji. Lodowiska, kasyna i kolosea są ogólnie niezadowalające. Wystarczająco dobrze sprawdzają się podczas spotkań politycznych i przy innych funkcjach publicznych, gdzie nie trzeba słyszeć każdego słowa; ale do prezentacji Prawdy zazwyczaj preferowane są opery, teatry, itp. Jeśli będziemy inteligentnie szukać, to każdego wieczoru w tygodniu dostępne są dobre budynki z dużą publiką.

Ilekroć klasa ma dobre audytorium, nie wyżej niż na drugim piętrze, w najbliższą niedzielę powinno odbyć się spotkanie uzupełniające prowadzone przez jednego z kompetentnych lokalnych braci. Tematem tego spotkania może być: „Drugie przyjście Chrystusa – Jak? Kiedy? Dlaczego?”

Klasy pragnące takich specjalnych usług publicznych są proszone o powiadomienie Departamentu Pielgrzymów w TOWARZYSTWIE BIBLIJNYM I TRAKTATOWYM STRAŻNICA.

—————

BERIAŃSKIE BADANIA BIBLIJNE MIĘDZYNARODOWEGO STOWARZYSZENIA STUDENTÓW BIBLII NA grudzień

Pytania do trzeciego podręcznika serii „WYKŁADÓW PISMA ŚWIĘTEGO”
WYKŁAD II

Tydzień od 5 grudnia . . . . pytania od 21 do 27
Tydzień od 12 grudnia . . . pytania od 28 do 34
Tydzień od 19 grudnia . . . pytania od 35 do 42
Tydzień od 26 grudnia . . . pytania od 43 do 50

Podręczniki pytań do tomu III WYKŁADÓW PISMA ŚWIĘTEGO w cenie 5 centów każdy; lub 50 centów za tuzin, opłata pocztowa opłacona.

====================

— 15 listopada 1915 r. —