R5665-98 Informacje redakcyjne

Zmień język

::R5665 : strona 98::

PUBLIKOWANE PRZEZ
TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE STRAŻNICA
PREZES, CHARLES T. RUSSELL
„PRZYBYTEK BROOKLYŃSKI”, 13-17 HICKS ST.,
BROOKLYN, N.Y., U.S.A.

Biura zagraniczne: Oddział Brytanii: PRZYBYTEK LONDYŃSKI Lancaster Gate, Londyn. Oddział Zachodnich Niemiec: Unterdorner Str., 76, Barmen. Oddział Australii: Flinders Building, Flinders St., Melbourne. W każdym przypadku prosimy o kontakt z TOWARZYSTWEM.

—————

ZALICZKA 1,00$ NA PRENUMERATĘ ROCZNĄ
PRZEŚLIJ PIENIĄDZE PRZEKAZEM EKSPRESOWYM, PRZEKAZEM BANKOWYM, PRZEKAZEM POCZTOWYM LUB POLECONYM
Z ZAGRANICY BĘDĄ AKCEPTOWANE JEDYNIE ZAGRANICZNE PRZEKAZY PIENIĘŻNE

—————

Warunki dla ubogich Pańskich są następujące: Wszyscy Studenci Biblii, którzy z powodu podeszłego wieku lub jakieś niemocy, lub z powodu innych przeciwności losu, nie będą zdolne zapłacić za to Czasopismo, będą zaopatrywani za darmo, jeśli co roku w maju wyślą Kartkę Pocztową, opisując swoją sytuację i prosząc o kontynuację. Pragniemy również, aby wszyscy tacy w sposób ciągły znajdowali się na naszej liście i byli w kontakcie z WYKŁADAMI, itp.

—————

EDYCJE DOSTĘPNE RÓWNIEŻ WE FRANCUSKIM, NIEMIECKIM, SZWEDZKIM I DUŃSKIM.
PRZYKŁADOWE KOPIE ZA DARMO.

—————

PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z URZĘDU POCZTOWEGO NA BROOKLYNIE, NOWY JORK
PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z DEPARTAMENTU POCZTY W OTTAWIE, KANADA

—————

SUKCES KOLPORTERÓW NA DOBRYM TERYTORIUM

Europejska Wojna i wynikające z niej szczególne warunki finansowe są bardzo korzystne dla naszych Kolporterów. Znajdują oni uszy dosłuchania znacznie częściej niż kiedykolwiek przed wyjaśnieniem „uciśnienia narodów z rozpaczą” i wynikami tego, tak jak mówi to sama Biblia. Tak jak to czynił od samego początku, Pan cudownie błogosławi pracę Kolporterów. Zainteresowanym można teraz sprzedawać cały zestaw sześciu tomów z roczną subskrypcją STRAŻNICY w cenie 2,65 $, z prawie taką samą łatwością, jak wcześniej można było sprzedać jeden tom – pod warunkiem, że nabywca posiada pieniądze; w przeciwnym razie będzie on mógł zakupić tylko jeden tom. Sukces Kolporterów w rozprowadzaniu sześciu tomów ze STRAŻNICĄ znacznie przyczynił się do zwiększenia naszej listy subskrypcji STRAŻNICY. Otrzymanie każdego numeru STRAŻNICY jest świeżym przypomnieniem odnoszącym się do książek, które są bezwartościowe bez ich czytania.

Kolporterzy podzielili terytoria na trzy części. Słabym są te, gdzie działalność została zamknięta lub gdzie zbiory w ciągu ostatniego roku były nieudane. Kolporterzy nie powinni próbować kontynuowania działalności na takim terytorium, ale powinni rozejrzeć się za czymś lepszym. Średnie terytorium byłoby takim, na którym energiczny i wytrwały Kolporter jest w stanie związać koniec z końcem. Każdy posiadający takie terytorium powinien z niego korzystać, a nie próbować znaleźć lepszego, ponieważ w ten sposób mógłby popełnić błąd. „Poprzestawajcie na tem, co macie”, tam, gdzie warunki są ogólnie znośne. Dobre terytoria są bardzo ograniczone. Obejmują obszar upraw ryżu i cukru przylegający do Nowego Orleanu, Luizjany i Missisipi. Obejmują także terytoria przyległe do zakładów produkujących broń palną, a także dystrykty, w których w ubiegłym roku były dobre plony upraw pszenicy i kukurydzy. Obejmują one część Kansas, Nebraski, Północnej Missouri, Iowa, Illinois, Indiana, itp. Podczas gdy Kolporterzy pracujący na średnich terytoriach powinni pozostać tam, gdzie są, zaleca się, aby ci będący na złych terytoriach, którzy nie są w stanie samemu utrzymać się, poszukali nowych terytoriów. Napisz do TOWARZYSTWA STRAŻNICA – Departament Kolporterów.

—————

SPOTKANIA PUBLICZNE I KONWENCJE

Nasze ostatnie sugestie wydają się być niezrozumiane. Nie jest naszą myślą, że pożądane jest posiadanie Konwencji w celu zainteresowania publiczności. Konwencje są wyłącznie dla osób zainteresowanych. Nigdy nie należy tego tracić z oczu. Konwencje w tym roku nie powinny odbywać się na dużych audytoriach, ale w takich, które będą mogły pomieścić zainteresowanych. Naszą myślą jest organizowanie małych Konwencji w całym kraju, na których będą mogli się zbierać przyjaciele w promieniu do 100 mil, aby wzajemnie się zachęcać i odświeżać, w oparciu o swoich mówców i tych, którzy są w pobliżu, lub Pielgrzyma wyznaczonego do pomocy.

Celem jest, aby te małe Konwencje odbywały się w wielu miastach, w połączeniu z jednym dużym spotkaniem publicznym. Na to spotkanie publiczne powinno być przygotowane najlepsze Audytorium. Te małe Konwencje najlepiej byłoby kończyć wizytą Redaktora i wykładem z dyskusją dla zainteresowanych w tym samym dniu. Odradzamy wszelkich prób rozpowszechniania programów Konwencji, korzystania z dużych sal i próbowania wyjścia do publiczności. Nic takiego nie róbcie. A jeśli Klasa organizująca spotkanie publiczne posiada dobrą i czystą salę, znajdującą się nie wyżej niż na drugim piętrze, pożądane jest, aby oni mogli zobaczyć Brata Russella na Spotkaniu „Kontynuującym” w niedzielę następującą po przemówieniu publicznym; ale byłoby to rozsądne tylko pod określonymi warunkami i tylko wtedy, jeśli Brat byłby w stanie podać dobry adres, pod którym byłoby to zorganizowane.

Klasy organizujące publiczne spotkania z Bratem Russellem i pragnące mieć małe spotkanie z przyjaciółmi z okolicy, powinny wysłać zaproszenia do pobliskich Klas, informując je o czasie, miejscu i innych ustaleniach. W wielu przypadkach Jednodniowa Konwencja będzie wszystkim, co będzie możliwe lub pożądane. Na przykład, jeśli spotkanie Brata Russella odbywa się wieczorem, ono będzie mogło być przedłużone na spotkanie dla zainteresowanych. Pozostała część czasu może zostać wykorzystana na zebranie świadectw i przemówienia innych braci.

Plan ten doskonale sprawdził się już w około dwudziestu miastach. Podróż konwencyjna do San Francisco i podróż powrotna będzie o wiele dłuższa. Jeśli okaże się to możliwe, Brat Russell będzie później dostępny w innych obwodach przez około tydzień lub dziesięć dni, odwiedzając jedno miasto w ciągu jednego dnia i dwukrotnie przemawiając. Prośby o takie wizyty należy kierować do Towarzystwa, do Departamentu Pielgrzymów.

====================

— 1 kwietnia 1915 r. —