R5650-82 Informacje redakcyjne

Zmień język

::R5650 : strona 82::

PUBLIKOWANE PRZEZ
TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE STRAŻNICA
PREZES, CHARLES T. RUSSELL
„PRZYBYTEK BROOKLYŃSKI”, 13-17 HICKS ST.,
BROOKLYN, N.Y., U.S.A.

Biura zagraniczne: Oddział Brytanii: PRZYBYTEK LONDYŃSKI Lancaster Gate, Londyn. Oddział Zachodnich Niemiec: Unterdorner Str., 76, Barmen. Oddział Australii: Flinders Building, Flinders St., Melbourne. W każdym przypadku prosimy o kontakt z TOWARZYSTWEM.

—————

ZALICZKA 1,00$ NA PRENUMERATĘ ROCZNĄ
PRZEŚLIJ PIENIĄDZE PRZEKAZEM EKSPRESOWYM, PRZEKAZEM BANKOWYM, PRZEKAZEM POCZTOWYM LUB POLECONYM
Z ZAGRANICY BĘDĄ AKCEPTOWANE JEDYNIE ZAGRANICZNE PRZEKAZY PIENIĘŻNE

—————

Warunki dla ubogich Pańskich są następujące: Wszyscy Studenci Biblii, którzy z powodu podeszłego wieku lub jakieś niemocy, lub z powodu innych przeciwności losu, nie będą zdolne zapłacić za to Czasopismo, będą zaopatrywani za darmo, jeśli co roku w maju wyślą Kartkę Pocztową, opisując swoją sytuację i prosząc o kontynuację. Pragniemy również, aby wszyscy tacy w sposób ciągły znajdowali się na naszej liście i byli w kontakcie z WYKŁADAMI, itp.

—————

EDYCJE DOSTĘPNE RÓWNIEŻ WE FRANCUSKIM, NIEMIECKIM, SZWEDZKIM I DUŃSKIM.
PRZYKŁADOWE KOPIE ZA DARMO.

—————

PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z URZĘDU POCZTOWEGO NA BROOKLYNIE, NOWY JORK
PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z DEPARTAMENTU POCZTY W OTTAWIE, KANADA

—————

1915 – PRZYGOTOWANIA GENERALNYCH KONWENCJI

Wielu naszych drogich czytelników całkowicie liberalnie wykorzystało swoje pieniądze w związku z Publicznymi Spotkaniami Pielgrzyma, Pracą Rozszerzania Klas, Pracą Fotodramy, Pracą Eureka Dramy, itp. Jesteśmy pewni, że oni tego nie żałują, ale jesteśmy równie pewni, że wielu z nich będzie miało mniejsze możliwości działania w tych kierunkach w bieżącym roku. W świetle tych warunków naszą obecną myślą jest pominięcie naszych zwykłych dużych Konwencji w środku lata, które oprócz kosztów przygotowań, obejmowały także znaczne nakłady na przejazdy koleją, zakwaterowanie w hotelach, itp. tych, którzy chcieli w nich uczestniczyć. Nasze Konwencje w ubiegłym roku musiały kosztować co najmniej sto tysięcy dolarów, i to pomimo faktu, że znacznie rozproszyliśmy Konwencje, aby skrócić podróż kolejową i dodatkowe koszty.

Uważamy, że dla zadowolenia większości przyjaciół, w tym roku będzie realizowany jeszcze bardziej ekonomiczny plan, a mianowicie organizowanie Jednodniowych Konwencji w różnych dogodnych lokalizacjach. Zamierzamy zorganizować sto takich Konwencji. Rzeczywiście, już rozpoczęliśmy realizację tego planu. Redaktor wykonuje podróż po pętli, zatrzymując się w wielu miejscach i zużywając około dziesięciu dni na każdą taką podróż, służąc w miarę możliwości każdego dnia w innym mieście. Klasy skontaktowały się z przyjaciółmi w swoim sąsiedztwie, przekazując informacje o dacie i miejscu zgromadzenia. Zazwyczaj wieczorem odbywa się spotkanie dla publiczności, podczas gdy inne usługi odbywają się przez cały dzień. W niektórych przypadkach spotkania są przedłużane, albo rozpoczynając się dzień wcześniej, albo trwają jeszcze dzień dłużej po wykładzie publicznym Redaktora.

Ten mniejszy plan nie tylko zapewnia tańsze udogodnienia dla przyjaciół i umożliwia przyjazd tym, których nie było stać na odbycie kosztownej podróży, ale dodatkowo daje możliwość danie publicznego świadectwa w całym kraju, które wydaje się być dobrze przyjmowane i przynosi dobre owoce. Klasy, które złożyły wnioski o usługi publiczne, zawsze mają pierwszeństwo. Informacje i szczegóły dotyczące trasy prześlijcie pocztą lub telegrafem (z możliwościami dotyczącymi audytoriów, itp.). Mamy nadzieję, że w ten sposób Redaktor spotka się tego lata z przyjaciółmi i zwróci się do publiczności w miejscach, których wcześniej nie odwiedził, a także w tych, w których już wcześniej był.

—————

29 maja-7 czerwca konwencja i wystawa w San francisco w kaliforni – oakland i san francisco

Wystawy Kanału Panamskiego w San Diego i San Francisco w Kalifornii, cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie na wybrzeżu Pacyfiku. Przyjaciele w tych miejscach bardzo pragną mieć Konwencje, wierząc, że będą one dogodne dla tych, którzy przyjeżdżając w to miejsce mogą połączyć swoje sprawy biznesowe z duchowymi interesami. W zgodzie z ich prośbami Redaktor przygotowuje długą pętlę, której najdalszym punktem będzie San Francisco. Nawiasem mówiąc, proponuje on zatrzymanie się w wielu miastach, zarówno w drodze w tamtą stronę, jak i podczas powrotu. Oto proponowany jego plan podróży – oczywiście pod warunkiem akceptacji lub odrzucenia przez Klasy w wymienionych miejscach:

11 maja – East Liverpool, Ohio. 19 maja – Denison, Teksas.
12 maja – Pittsburgh, Pensylwania. 20 maja – Dallas, Teksas.
13 maja – Cincinnati, Ohio. 21 maja – Waco, Teksas.
14 maja – St. Louis, Missouri. 22 maja – Houston, Teksas.
15 maja – Sedalia, Missouri. 23 maja – San Antonio, Teksas.
16 maja – Kansas City, Missouri. 24 maja – El Paso, Teksas.
17 maja – Coffeyville, Kansas. 26-29 maja – Los Angeles, Kalifornia.
18 maja – Oklahoma City, Oklahoma. 30 maja – San Francisco, Kalifornia.

 

7 czerwca odbędzie się Dzień Studentów Biblii na Wystawie, podczas którego do ich użytku w tym dniu zostanie wydzielona Sala Wystawowa. Brat Russell spodziewa się, że wygłosi przemówienie w niedzielę 30 maja w San Francisco i w niedzielę 6 czerwca w Oakland. Oczekuje również, że 7 czerwca będzie z uczestnikami Konwencji w Sali Wystawowej. Ustalenia konwencyjne nie są jeszcze w pełni dopracowane; ale ponieważ Brat Russell będzie pełnił obowiązki redakcyjne i korespondencyjne wymagające jego uwagi, prawdopodobnie na Konwencji w Oakland przemówi tylko jeden raz, poza dwoma wymienionymi tutaj niedzielnymi publicznymi wykładami i wykładem 7 czerwca w Sali Wystawowej.

W celu uzyskania informacji dotyczących pokoju i wyżywienia po rozsądnych cenach, korespondencję adresuj do Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Biblii, Box 473, Oakland, Kalifornia.

PODRÓŻ POWROTNA JEST NASTĘPUJĄCA – pod warunkiem akceptacji lub odrzucenia przez Klasy w wymienionych miejscach:

8 czerwca – Sacramento, Kalifornia. 20 czerwca – Pueblo, Kolorado.
10 czerwca – Portland, Oregon. 21 czerwca – Colorado Springs, Kolorado.
11 czerwca – Tacoma, Waszyngton. 22 czerwca – Denver, Kolorado.
12 czerwca – Everett i Bellingham, Waszyngton. 23 czerwca – Omaha, Nebraska.
13 czerwca – Seattle, Waszyngton. 24 czerwca – Chicago, Illinois.
14 czerwca – Spokane, Waszyngton. 25 czerwca – South Bend, Indiana.
15 czerwca – Helena, Montana. 27 czerwca – Cleveland, Ohio.
16 czerwca – Butte, Montana. 4 lipca – Nowy Jork Temple.
18 czerwca – Cheyenne, Wyoming.  

 

—————

DOCTOR JONES PROPONUJE WYCIECZKĘ

Dowiedziawszy się o powyższej propozycji serii Jednodniowych Konwencji i ośmiodniowej Konwencji w San Francisco-Oakland, Brat Jones zapytał, czy chcielibyśmy towarzystwa. Zapewniony, że towarzystwo ludu Bożego zawsze jest mile widziane, powiadomił nas o swoim zamiarze przygotowania podróży konwencyjnej. Zaproponował wynajęcie jednego lub dwóch wagonów sypialnych, aby pomieścić tych przyjaciół, którzy będą pragnęli odbyć taką podróż. Ktokolwiek by myślał o dołączeniu do wycieczki Brata Johnsona, powinien od razu zwrócić się do niego w tej sprawie, aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące biletu na ten wyjazd, zakwaterowanie w wagonie sypialnym i posiłki na trasie.

Do tej pory nie zachęcaliśmy żadnych z przyjaciół do wzięcia udziału w tej Konwencji, teraz wręcz przeciwnie sugerujemy, aby każdy jak najszybciej usiadł i przeliczył koszty; aby każdy, kto to rozważy, uczynił z tego przedmiot modlitwy, aby specjalne okazje służenia Panu poprzez prezentacje Eureka Dramy, usługi Pielgrzymów i inne sposoby nie zostały zaniedbane, chyba, że z powodów, które uzna się za bardziej podobające się Panu. Cokolwiek zostanie podjęte, należy to zrobić szybko, ponieważ Brat Johnson musi negocjować z liniami kolejowymi, itp. Adres: Dr. L.W. Jones, Chicago Temple, 700 Wabash Ave., Chicago, Illinois.

====================

— 15 marca 1915 r. —