R5640-50 Informacje redakcyjne

Zmień język

::R5640 : strona 50::

PUBLIKOWANE PRZEZ
TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE STRAŻNICA
PREZES, CHARLES T. RUSSELL
„PRZYBYTEK BROOKLYŃSKI”, 13-17 HICKS ST.,
BROOKLYN, N.Y., U.S.A.

Biura zagraniczne: Oddział Brytanii: PRZYBYTEK LONDYŃSKI Lancaster Gate, Londyn. Oddział Zachodnich Niemiec: Unterdorner Str., 76, Barmen. Oddział Australii: Flinders Building, Flinders St., Melbourne. W każdym przypadku prosimy o kontakt z TOWARZYSTWEM.

—————

ZALICZKA 1,00$ NA PRENUMERATĘ ROCZNĄ
PRZEŚLIJ PIENIĄDZE PRZEKAZEM EKSPRESOWYM, PRZEKAZEM BANKOWYM, PRZEKAZEM POCZTOWYM LUB POLECONYM
Z ZAGRANICY BĘDĄ AKCEPTOWANE JEDYNIE ZAGRANICZNE PRZEKAZY PIENIĘŻNE

—————

Warunki dla ubogich Pańskich są następujące: Wszyscy Studenci Biblii, którzy z powodu podeszłego wieku lub jakieś niemocy, lub z powodu innych przeciwności losu, nie będą zdolne zapłacić za to Czasopismo, będą zaopatrywani za darmo, jeśli co roku w maju wyślą Kartkę Pocztową, opisując swoją sytuację i prosząc o kontynuację. Pragniemy również, aby wszyscy tacy w sposób ciągły znajdowali się na naszej liście i byli w kontakcie z WYKŁADAMI, itp.

—————

EDYCJE DOSTĘPNE RÓWNIEŻ WE FRANCUSKIM, NIEMIECKIM, SZWEDZKIM I DUŃSKIM.
PRZYKŁADOWE KOPIE ZA DARMO.

—————

PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z URZĘDU POCZTOWEGO NA BROOKLYNIE, NOWY JORK
PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z DEPARTAMENTU POCZTY W OTTAWIE, KANADA

—————

PRACA OCHOTNIKÓW PRZEDŁUŻONA

We wszystkich miejscach bracia są znakomici pod względem ich gorliwości dla Pana, Jego Prawdy i braci. W żaden sposób nie jest to lepiej okazywane niż w ten, który nazywamy Pracą Wolontariatu – ochotniczym rozpowszechnianiem bezpłatnej literatury Towarzystwa. Żadne inne Towarzystwo na ziemi nigdy nie okazywało tak wielkiej gorliwości w tym temacie. Nie jesteśmy skłonni doradzać komukolwiek w tym zakresie. Niemniej jednak naszym zadaniem jest zaproponowanie sugestii i wskazanie możliwości, oraz dostarczenie literatury, a wy. drodzy bracia, abyście określili zakres waszej rozsądnej i możliwej służby dla Króla królów. Wiemy, że w naszej ojczyźnie są miliony ludzi, którzy jeszcze nigdy nie posmakowali duchowej strawy, „pokarmu na czas słusznego”, który nas tak bardzo odświeżył i wzmocnił. Ochotnicy jeszcze nie zwrócili uwagi na setki miast, miasteczek i wiosek. To wy indywidualnie i jako klasy, decydujecie, co możecie dla nich zrobić. Sugerujemy szerokie rozpowszechnienie jednej z naszych najlepszych bezpłatnych gazetek. Zawiera ona bardzo interesujący artykuł: „Prawdziwa podstawa ludzkiej równości”, i kolejny na temat „Upadek murów Piekła”, a jeszcze kolejny pokazuje, że ani Pastor Russell, ani Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Biblii nie nauczało, że „Koniec świata będzie w 1914 roku”, ale przeciwnie, że „ziemia trwa na wieki”.

Mamy 400 000 takich gazetek pod ręką, gotowych do użytku w miejscach wcześniej nieobsługiwanych. Będzie nam miło zobaczyć was wszystkich, którzy są w stanie i chcą przyłączyć się do tego wolontariatu: Prześlijcie żądaną ilość i podajcie dane do wysyłki. Wszystkie opłaty zostaną opłacone z góry. Wskażcie MIESIĘCZNIK STUDENTÓW BIBLII, Nr 61.

—————

::R5639 : strona 50::

LITERATURA spisku KLERU

W różnych kręgach Przeciwnik wzbudza opozycję przez publikowanie oszczerczych wypowiedzi, na które, jak wiedzą nasi czytelnicy, dawno już udzielono odpowiedzi. Radzimy, aby po dokonaniu takiego ataku nasi przyjaciele odpowiedzieli tak szybko, jak to możliwe, w następnym numerze codziennej gazety. Nie oddawajcie oszczerstwem za oszczerstwo, ale spokojnie, uprzejmie zwróćcie uwagę na niebiblijne postępowanie. Przypomnijcie przestępcy złotą regułę i Boskie przykazanie: „Nikogo nie lżyli”. Przypomnijcie społeczeństwu, że od wieków mówienie oszczerstw było metodą tych, którzy są słabi w argumentach. Wśród tych oczernianych był sam nasz Zbawiciel; oczerniany jako przyjaciel celników i nierządnic; oskarżony o bycie żarłokiem, pijanicą wina i wzywającym księcia demonów. Odtąd tak było z wieloma Jego naśladowcami. Zapewnijcie lepszą znajomość faktów i zaoferujcie wszystkim zainteresowanym prawdziwe szczegóły.

Następnie, gdy temat jest jeszcze świeży, wykorzystaj tę okazję do szeroko zakrojonej pracy Wolontariatu. Mamy dużą ilość jednego numeru MIESIĘCZNIKA STUDENTÓW BIBLII, który oprócz innych cennych artykułów zawiera jeden pod tytułem: „Spisek Duchowieństwa na szkodę Pastora Russella”. Artykuł ten krótko i rzeczowo omawia różne pomówienia; a jeśli ktoś będzie dalej zainteresowany, możemy dostarczyć inne pisma, podając w całości szczegółowe informacje. Jednak niemal w większości przypadków, ten jeden traktat wyjaśnia sprawę i przekonuje ludzi, że duchowieństwo tak naprawdę walczy z Prawdą Biblii, której nie potrafią się przeciwstawić. Prosząc o ten numer, oznacz go jako „Specjalny Spisek”. Dostarczymy je w dobrym stanie, szybkimi przesyłkami, bezpłatnie, po otrzymaniu zamówień listowych lub telegramem.

—————

SŁUŻBA KOLPORTAŻU

Obfite plony pszenicy, kukurydzy i owsa, a także niezwykłe ceny sprzedaży, powinny zapewnić dobre warunki dla „Pracy Żniwa”. W dystryktach produkujących zborze Kolporterzy powinni sobie świetnie poradzić. Nic nie powinno przeszkadzać najważniejszej pracy na ziemi.

Kolporterzy pracujący w mniej korzystnych lokalizacjach, którzy nie mogą znaleźć pracy, powinni starać się podążać tropem bardziej korzystnych pól.

—————

BERIAŃSKIE BADANIA BIBLIJNE MIĘDZYNARODOWEGO STOWARZYSZENIA STUDENTÓW BIBLII NA MARZEC

Pytania do drugiego podręcznika serii „WYKŁADÓW PISMA ŚWIĘTEGO”
WYKŁAD VI-VII

Tydzień od 7 marca . . . . pytania od 37 do 38
Tydzień od 14 marca . . . pytania od 39 do 42
Tydzień od 21 marca . . . . .pytania od 1 do 7
Tydzień od 28 marca . . . .pytania od 8 do 13

Podręczniki pytań do tomu II WYKŁADÓW PISMA ŚWIĘTEGO w cenie 5 centów każdy; lub 50 centów za tuzin, przesyłka opłacona.

====================

— 15 lutego 1915 r. —