R5621-34 Informacje redakcyjne

Zmień język

::R5621 : strona 34::

PUBLIKOWANE PRZEZ
WATCH TOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY
PREZES, CHARLES T. RUSSELL
„BROOKLYN TABERNACLE”, 13-17 HICKS STREET,
BROOKLYN, N. Y., U. S. A.

Biura zagraniczne: Oddział brytyjski: LONDON TABERNACLE, Lancaster Gate, Londyn. Oddział zachodnioniemiecki: Unterdorner Str., 76, Barmen. Oddział australijski: Flinders Building, Flinders St., Melbourne. W każdym przypadku prosimy o kontakt z TOWARZYSTWEM.

—————

ZALICZKA 1,00$ NA PRENUMERATĘ ROCZNĄ
PRZEŚLIJ PIENIĄDZE PRZEKAZEM EKSPRESOWYM, PRZEKAZEM BANKOWYM, PRZEKAZEM POCZTOWYM LUB POLECONYM
Z ZAGRANICY BĘDĄ AKCEPTOWANE JEDYNIE ZAGRANICZNE PRZEKAZY PIENIĘŻNE

—————

Warunki dla ubogich Pańskich są następujące: Wszyscy Studenci Biblii, którzy z powodu podeszłego wieku lub jakieś niemocy, lub z powodu innych przeciwności losu, nie będą zdolne zapłacić za to Czasopismo, będą zaopatrywani za darmo, jeśli co roku w maju wyślą Kartkę Pocztową, opisując swoją sytuację i prosząc o kontynuację. Pragniemy również, aby wszyscy tacy w sposób ciągły znajdowali się na naszej liście i byli w kontakcie z Wykładami, itp.

—————

EDYCJE DOSTĘPNE RÓWNIEŻ WE FRANCUSKIM, NIEMIECKIM, SZWEDZKIM I DUŃSKIM.
PRZYKŁADOWE KOPIE ZA DARMO.

—————

PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z URZĘDU POCZTOWEGO NA BROOKLYNIE, NOWY JORK
PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z DEPARTAMENTU POCZTY W OTTAWIE, KANADA

—————

WIECZERZA PAMIĄTKOWA – 28 MARCA

Dla korzyści przyjaciół mieszkających w odległości od nas, odnotowujemy fakt, że rocznica ostatniej Wieczerzy naszego Pana z Jego uczniami przypada w tym roku w niedzielę 28 marca, po godzinie 18:00. W odpowiednim czasie opublikujemy artykuł na ten temat.

—————

NOWY PLAN WOLONTARIATU NA 1915 ROK

Jeśli Pan pozwoli, Towarzystwo ma nadzieję dostarczyć w tym roku szereg gazetek dla Wolontariuszy, a nie tylko jeden numer jak w przeszłości. Naszym celem jest pokrycie danego terytorium w krótkich odstępach czasu, w odstępie kilku tygodni, dając tym samym publiczności czas na przeczytanie każdego numeru osobno, ale nie pozwalając, by ich umysły ostygły w stosunku do Poselstwa Królestwa. Ten plan z pewnością okaże się dość skuteczny, zwiększając również nasze własne przywileje jako ambasadorów Chrystusa. Pytajcie o MIESIĘCZNIK STUDENTÓW BIBLII Nr 67 „Dlaczego drżą finansiści?”, Nr 68 „Ordynacja duchowieństwa okazała się oszustwem”; Nr 69 „Kościół żywego Boga”.

—————

PREZENT DLA TWOICH PRZYJACIÓŁ

Mamy specjalną edycję Tomu I Wykładów Pisma Świętego, do którego dodaliśmy Rozdział o Piramidzie z Tomu III. Jest oprawiony w tym samym stylu co nasze zwykłe edycje, z tym, że okładki są z wytłoczoną złotą Piramidą.

Akcent Piramidy sprawia, że ten tom jest szczególnie atrakcyjny dla początkujących, którzy inaczej nie są zainteresowani. Po przeczytaniu o cudownej Piramidzie w Egipcie (która jest wstępnym rozdziałem tego wydania), ich mentalny apetyt z pewnością zostanie na tyle zaostrzony, że z zainteresowaniem przeczytają „Boski Plan Wieków”; a kto go przeczyta, jeśli ma duchowy apetyt, z pewnością będzie kontynuował jako student Biblii.

Cena tej specjalnej edycji wynosi 50 centów za egzemplarz, co stanowi mniej niż połowę tego, za ile takie książki zwykle są sprzedawane. My jednak oferujemy je naszym czytelnikom jako prezenty lub do wypożyczenia przyjaciołom lub sąsiadom w cenie 30 centów za egzemplarz, przesyłka opłacona – w dowolnej ilości, ale najlepiej w partiach po dziesięć sztuk, lub wielokrotność tego.

—————

PYTANIA BEREAŃSKIE DO „WYKŁADÓW PISMA ŚWIĘTEGO”

Klasy Stowarzyszenia Studentów Biblii na całym świecie bardzo przychylnie przyjęły naszą sugestię używania „Pytań Bereańskich”. Są one dostarczane osobno jako broszury – po jednej dla każdego z sześciu tomów Wykładów, a także dla Cieni Przybytku, w cenie 5 centów każdy.

Dla większej wygody Studentów Biblii dodaliśmy teraz te „Pytania Bereańskie” jako dodatek do tomów oprawionych w płótno. Należy również zauważyć, że Tom V Wykładów zawiera teraz Cienie Przybytku i Pytania do niego. Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za ten dodatkowy materiał.

Niektórzy z naszych czytelników mogą wykorzystać swoje obecne kopie do pracy misjonarskiej, zastępując je nowym wydaniem zawierającym „Pytania Bereańskie”.

—————

EDYCJA WYKŁADÓW NA PAPIERZE INDIA

Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na małe, lekkie książki, które można wygodnie przenosić w kieszeni płaszcza, do czytania w pociągach, itp., przygotowaliśmy Wykłady Pisma Świętego w tej najbardziej aktualnej formie, i mamy ich spory zapas. Pełna oprawa skórzana, papier India, pozłacane krawędzie, zaokrąglone rogi, sześć tomów starannie zapakowanych w karton, grubość całego zestawu jedynie 2 ¾ cala, a waga jedynie 1 ¾ funta, cena $ 5.

W tej edycji nie jesteśmy w stanie zapewnić naszym Kolporterom normalnych dodatków. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę fakt, że to wydanie szczególnie jest skierowane do pewnej klasy ludzi, którzy chcą czegoś dobrego, zapewniamy Kolporterom dodatek w wysokości $ 1 za zestaw, aby umożliwić im handel nimi.

Ta edycja nie zawiera „Pytań Bereańskich”, ponieważ są one tak małe, lekkie i przenośne, jak to tylko możliwe.

—————

WYKŁADY PISMA ŚWIĘTEGO KARATOL

Przez słowo „Karatol” wskazujemy na wydanie Wykładów na cienkim papierze biblijnym, z okrągłymi rogami, czerwonymi oksydowanymi krawędziami, elastycznymi pokrowcami z materiału, które zastępują wydania na papierze India tym, którzy nie mogą sobie pozwolić na najlepsze, ale którzy pragną czegoś wygodnego do noszenia w kieszeni i czytania w podróży. Nie zawierają one Indeksu Bereańskiego, ponieważ są utrzymywane w możliwie najmniejszym rozmiarze. Cały zestaw sześciu tomów, w oprawie kartonowej, $ 2, przesyłka opłacona. Kolporterzy mogą handlować tą edycją na takich samych warunkach, jak zwykłe wydania oprawione w materiał.

====================

— 1 lutego 1915 r. —