R5563-322 Informacje redakcyjne

Zmień język

::R5563 : strona 322::

PUBLIKOWANE PRZEZ
TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE STRAŻNICA
PREZES, CHARLES T. RUSSELL
„PRZYBYTEK BROOKLYŃSKI”, 13-17 HICKS ST.,
BROOKLYN, N.Y., U.S.A.

Biura zagraniczne: Oddział Brytanii: PRZYBYTEK LONDYŃSKI Lancaster Gate, Londyn. Oddział Zachodnich Niemiec: Unterdorner Str., 76, Barmen. Oddział Australii: Flinders Building, Flinders St., Melbourne. W każdym przypadku prosimy o kontakt z TOWARZYSTWEM.

—————

ZALICZKA 1,00$ (4s.) NA PRENUMERATĘ ROCZNĄ
PRZEŚLIJ PIENIĄDZE PRZEKAZEM EKSPRESOWYM, PRZEKAZEM BANKOWYM, PRZEKAZEM POCZTOWYM LUB POLECONYM
Z ZAGRANICY BĘDĄ AKCEPTOWANE JEDYNIE ZAGRANICZNE PRZEKAZY PIENIĘŻNE

—————

Warunki dla ubogich Pańskich są następujące: Wszyscy Studenci Biblii, którzy z powodu podeszłego wieku lub jakieś niemocy, lub z powodu innych przeciwności losu, nie będą zdolne zapłacić za to Czasopismo, będą zaopatrywani za darmo, jeśli co roku w maju wyślą Kartkę Pocztową, opisując swoją sytuację i prosząc o kontynuację. Pragniemy również, aby wszyscy tacy w sposób ciągły znajdowali się na naszej liście i byli w kontakcie z WYKŁADAMI, itp.

—————

EDYCJE DOSTĘPNE RÓWNIEŻ WE FRANCUSKIM, NIEMIECKIM, SZWEDZKIM I DUŃSKIM.
PRZYKŁADOWE KOPIE ZA DARMO.

—————

PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z URZĘDU POCZTOWEGO NA BROOKLYNIE, NOWY JORK
PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z DEPARTAMENTU POCZTY W OTTAWIE, KANADA

—————

STOSOWNA SŁUŻBA

Uważnie obserwuj codzienne gazety, zwłaszcza poniedziałkowe wydania dzienników ukazujących się w większych miastach. Jeśli pojawią się kazania Brata Russella, od razu napisz list lub kartkę z uznaniem, wyrażając nadzieję, że te kazania będą regularnie kontynuowane. Jeśli zauważysz kazania w gazecie wydawanej z daleka od ciebie, redakcja tej gazety tym bardziej doceni twoje uwagi.

—————

ODNOŚNIE MATERIAŁÓW WOLONTARIATU W 1914 ROKU

Tegoroczne materiały dla Ochotników są szczególnie stosowne. Jeśli masz je pod ręką, wyjmij je szybko. Jeśli jeszcze ich nie masz, zamów tyle, ile możesz użyć w ciągu miesiąca, ale nie więcej. Ta informacja nie zostanie opublikowana ponownie. Głównym artykułem jest „KONIEC ŚWIATA W 1914 ROKU – Nie jest poglądem ani Pastora Russella, ani Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Biblii”. Właśnie tego potrzebuje wielu ludzi, aby przeciwdziałać ich błędnym wrażeniom. Jest on doskonały dla osób podróżujących pociągami i samochodami.

—————

::R5573 : strona 322::

STOWARZYSZENIE STUDENTÓW BIBLII

Sugerujemy, aby powyższa nazwa była używana lokalnie przez wszystkie klasy (zbory – przyp. tłum.) w reklamach prasowych, zamiast nazwy International Bible Students Association (Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Biblii – przyp. tłum.), którą należy używać wyłącznie do użytku krajowego i międzynarodowego.

Kiedy w gazecie na stronie przeznaczonej sprawom religijnym pojawiają się reklamy, wymagane jest sklasyfikowanie denominacyjne. Nazwa ASSOCIATED BIBLE STUDENTS (Stowarzyszenie Studentów Biblii) może być użyte zamiast jakieś nazwy sekciarskiej.

—————

::R5563 : strona 322::

ZAMÓWIENIA ŚWIĄTECZNE

Jak najwcześniej w listopadzie zamów, cokolwiek tylko zapragniesz z naszego magazynu na Święta. Wyświadczy to nam przysługę i pozwoli uniknąć rozczarowań z twojej strony. Przypominamy klasom (zborom – przyp. tłum.) o zaletach wspólnego zamawiania rocznych godeł w jednej przesyłce.

====================

— 1 listopada 1914 r. —