R5516-242 Informacje redakcyjne

Zmień język

::R5516 : strona 242::

PUBLIKOWANE PRZEZ
TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE STRAŻNICA
PREZES, CHARLES T. RUSSELL
„PRZYBYTEK BROOKLYŃSKI”, 13-17 HICKS ST.,
BROOKLYN, N.Y., U.S.A.

Biura zagraniczne: Oddział Brytanii: PRZYBYTEK LONDYŃSKI Lancaster Gate, Londyn. Oddział Zachodnich Niemiec: Unterdorner Str., 76, Barmen. Oddział Australii: Flinders Building, Flinders St., Melbourne. W każdym przypadku prosimy o kontakt z TOWARZYSTWEM.

—————

ZALICZKA 1,00$ (4s.) NA PRENUMERATĘ ROCZNĄ
PRZEŚLIJ PIENIĄDZE PRZEKAZEM EKSPRESOWYM, PRZEKAZEM BANKOWYM, PRZEKAZEM POCZTOWYM LUB POLECONYM
Z ZAGRANICY BĘDĄ AKCEPTOWANE JEDYNIE ZAGRANICZNE PRZEKAZY PIENIĘŻNE

—————

Warunki dla ubogich Pańskich są następujące: Wszyscy Studenci Biblii, którzy z powodu podeszłego wieku lub jakieś niemocy, lub z powodu innych przeciwności losu, nie będą zdolne zapłacić za to Czasopismo, będą zaopatrywani za darmo, jeśli co roku w maju wyślą Kartkę Pocztową, opisując swoją sytuację i prosząc o kontynuację. Pragniemy również, aby wszyscy tacy w sposób ciągły znajdowali się na naszej liście i byli w kontakcie z WYKŁADAMI, itp.

—————

EDYCJE DOSTĘPNE RÓWNIEŻ WE FRANCUSKIM, NIEMIECKIM, SZWEDZKIM I DUŃSKIM.
PRZYKŁADOWE KOPIE ZA DARMO.

—————

PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z URZĘDU POCZTOWEGO NA BROOKLYNIE, NOWY JORK
PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z DEPARTAMENTU POCZTY W OTTAWIE, KANADA

—————

CZTERY KONWENCJE GENERALNE

—————

SANTA CRUZ, KALIFORNIA, 30 SIERPNIA–6 WRZEŚNIA

Szczegółowe informacje na temat tej Konwencji znajdują się w naszym numerze z 1 sierpnia. Konwencja odbędzie się w Santa Cruz na wybrzeżu Pacyfiku. Ustalenia są bardzo ekonomiczne. Udział weźmie około piętnastu mówców – w tym Brat Russell. Poczyniono przygotowania do prezentacji „FOTODRAMY STWORZENIA” podczas czterech wieczorów Konwencji.

Bracie z wybrzeża Pacyfiku cieszą się i okazują wielki entuzjazm. Dowiedzieliśmy się, że samo Los Angeles wyśle pięć samochodów na Konwencję. W celu rezerwacji należy kontaktować się z Komitetem Organizacyjnym, Pan H.S. Holway, Santa Cruz, Kalifornia.

—————

FORT WORTH, TEKSAS, 18-20 WRZEŚNIA

CENA WYCIECZKI – W SPRZEDAŻY JEDNA TRZECIA TARYFY, 17 I 18 WRZEŚNIA

Przygotowano trzydniową Konwencję, która odbędzie się w Audytorium Izby Handlowej, które może pomieścić dwieście pięćdziesiąt osób.

Do spraw lokalnych ustaleń został powołany Komitet. Dołożymy wszelkich starań, aby ta Konwencja była bardzo interesująca dla wszystkich uczestników. Wszystko powinno być wygodne dla znacznej liczby uczestników. Brat Russell ma nadzieję, że będzie obecny 18 i w części 19 września. Na tę konwencję zaplanowano obecność kilku Braci Pielgrzymów. Wszyscy rozważający uczestnictwo na tej Konwencji, proszeni są o przesyłanie wniosków o zakwaterowanie, określając swoje potrzeby. Ustalono korzystne warunki. Do Komitetu można zwracać się do Pana M.J. Adamsa, 1120 Seventh Avenue, Fort Worth, Teksas.

Fotodrama Stworzenia będzie prezentowana jedynie wieczorem, 17, 18, 19, 20 września.

—————

ATLANTA, GEORGIA, 24-27 WRZEŚNIA

W Atlancie zorganizowano Konwencję szczególnie dogodną dla wielu przyjaciół z Południa. Wszystkie sesje Konwencji zaplanowano w zlokalizowanej w centrum miasta Sali Kongresowej, Kimball House. Będą obecni zdolni mówcy. Oczekuje się korzystnych sesji. Brat Russell oczekuje, że będzie na tej Konwencji 25 września. Poczyniono ekonomicznie pożądane ustalenia w sprawie zakwaterowania przyjaciół. Wszyscy, którzy pragną zakwaterowania, powinny pisać odpowiednio wcześnie, zwracając się do Komitetu poprzez Pana W.S. Stevensa, 328 1/2 E. Georgia Avenue, Atlanta, Georgia.

—————

SARATOGA SPRINGS, NOWY JORK, 27 WRZEŚNIA–4 PAŹDZIERNIKA

CENY WYCIECZKI – 2 CENTY ZA MILĘ, W SPRZEDAŻY OD 25 DO 27 WRZEŚNIA

Przyjęliśmy bardzo serdeczne zaproszenie z Saratoga Springs, do wykorzystania dużej, eleganckiej Sali Kongresowej. Ta lokalizacja będzie korzystna dla przyjaciół ze Wschodu. W programie będą wybitni mówcy. Brat Russell oczekuje, że będzie na tej Konwencji 27 i 28 września. Oczekiwana jest odświeżająca społeczność w Panu z wieloma cennymi wierzącymi osobami. Nikt nie powinien liczyć na wydatki niższe niż $ 1,25 dziennie, z wyżywieniem i zakwaterowaniem. Oczywiście można skorzystać z wyższych stawek. Adres Komitetu I.B.S.A., Sala Kongresowa, Saratoga Springs, Nowy Jork.

Fotodrama Stworzenia będzie prezentowana każdego wieczora.

* * *

Nie zachęcamy do uczestnictwa w tych Konwencjach; wierzymy, że samemu o tym zdecydujecie. Ufamy, że ci, którzy przyjadą, otrzymają specjalne duchowe orzeźwienie. Jednak nie dla wszystkich może być wygodnie, finansowo lub pod innym względem. Musimy starać się, aby jak najlepiej wszystko osądzać, prosząc o mądrość z góry. Jeśli możesz uczestniczyć, upewnij się, że twoje serce jest przepełnione wdzięcznością Bogu i modlisz się o błogosławieństwo dla siebie i innych obecnych. Jeśli nie możesz uczestniczyć, z pewnością znasz uczestników Konwencji i będziesz prosić o liczne błogosławieństwa z Wysoka, a tym samym także je uzyskasz.

—————

BERIAŃSKIE BADANIA BIBLIJNE MIĘDZYNARODOWEGO STOWARZYSZENIA STUDENTÓW BIBLII NA WRZESIEŃ

Pytania do drugiego podręcznika serii „WYKŁADÓW PISMA ŚWIĘTEGO”
WYKŁAD V

Tydzień od 6 września . . . . pytania od 13 do 18
Tydzień od 13 września . . . pytania od 19 do 24
Tydzień od 20 września . . . pytania od 25 do 30
Tydzień od 27 września . . . pytania od 31 do 36

Podręczniki pytań do tomu II WYKŁADÓW PISMA ŚWIĘTEGO w cenie 5 centów każdy; lub 50 centów za tuzin, przesyłka opłacona.

====================

— 15 sierpnia 1914 r. —