R5328-306 Informacje redakcyjne

Zmień język

::R5328 : strona 306::

PUBLIKOWANE PRZEZ
TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE STRAŻNICA
PREZES, CHARLES T. RUSSELL
„PRZYBYTEK BROOKLYŃSKI”, 13-17 HICKS ST.,
BROOKLYN, N.Y., U.S.A.

Biura zagraniczne: Oddział Brytanii: PRZYBYTEK LONDYŃSKI Lancaster Gate, Londyn. Oddział Zachodnich Niemiec: Unterdorner Str., 76, Barmen. Oddział Australii: Flinders Building, Flinders St., Melbourne. W każdym przypadku prosimy o kontakt z TOWARZYSTWEM.

—————

ZALICZKA 1,00$ (4s.) NA PRENUMERATĘ ROCZNĄ
PRZEŚLIJ PIENIĄDZE PRZEKAZEM EKSPRESOWYM, PRZEKAZEM BANKOWYM, PRZEKAZEM POCZTOWYM LUB POLECONYM
Z ZAGRANICY BĘDĄ AKCEPTOWANE JEDYNIE ZAGRANICZNE PRZEKAZY PIENIĘŻNE

—————

Warunki dla ubogich Pańskich są następujące: Wszyscy Studenci Biblii, którzy z powodu podeszłego wieku lub jakieś niemocy, lub z powodu innych przeciwności losu, nie będą zdolne zapłacić za to Czasopismo, będą zaopatrywani za darmo, jeśli co roku w maju wyślą Kartkę Pocztową, opisując swoją sytuację i prosząc o kontynuację. Pragniemy również, aby wszyscy tacy w sposób ciągły znajdowali się na naszej liście i byli w kontakcie z WYKŁADAMI, itp.

—————

EDYCJE DOSTĘPNE RÓWNIEŻ WE FRANCUSKIM, NIEMIECKIM, SZWEDZKIM I DUŃSKIM.
PRZYKŁADOWE KOPIE ZA DARMO.

—————

PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z URZĘDU POCZTOWEGO NA BROOKLYNIE, NOWY JORK
PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z DEPARTAMENTU POCZTY W OTTAWIE, KANADA

—————

::R5338 : strona 306::

SKŁAD LITERATURY ZBOROWEJ STUDENTÓW BIBLII

Niektóre z większych Zborów uznały za bardzo wygodne wyznaczenie jednego ze swoich członków jako Opiekun Literatury. Od lokalnego Skarbnika otrzymuje on wystarczającą ilość pieniędzy na taki zapas książek, jaki zbór prawdopodobnie wykorzysta w okresie jednego miesiąca lub dłużej. Trzyma on je pod swoją opieką i dostarcza każdemu, kto chce literatury w takim samym czasie, jakby zamawiał z Brooklynu lub Londynu. Zazwyczaj zajmuje się on także materiałami Ochotników i specjalną bezpłatną literaturą na interesujące tematy. Od niego, podczas zebrań, ten zbór może zaopatrywać się w literaturę, a tym samym dużo więcej korzystać, niż gdyby oni składali zamówienia z głównej kwatery.

Zalecamy ten plan, jako posiadający wiele dobrych funkcji i wart rozważenia przez wszystkie zbory.

Radzimy wybrać do tej usługi brata lub siostrę, którzy mają znajomość biznesu, i jeśli to możliwe, taką, która ma dostęp do maszyny do pisania.

Miej pod ręką właściwą ilość literatury. Zamawiaj w odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż opłaty za przesyłki ekspresowe są znacznie wyższe niż stawki frachtowe – powinniśmy oszczędnie korzystać z Pańskich pieniędzy. Materiały na „Zebrania z Pielgrzymem” należy zamawiać, w zależności od odległości, z co najmniej czterotygodniowym wyprzedzeniem.

—————

FOTO-DRAMA STWORZENIA

Od czasu do czasu pojawiają się nieoczekiwane trudności, utrudniające przygotowanie dramy. Być może jeszcze nie przyszedł Pański czas na to. Obecne perspektywy nie sprzyjają publicznej pracy w nadchodzącym roku.

Mamy w aktach podania tych, którzy chcą służyć w tym Departamencie pracy Żniwa. Swoje nazwiska wysłało już więcej kandydatów, niż prawdopodobnie będziemy w stanie wykorzystać przez jakiś czas. Jeśli będzie pożądana większa pomoc, wspomnimy o tym na naszych kolumnach.

—————

::R5336 : strona 306::

WIĘCEJ O WIELKIEJ PIRAMIDZIE

Brat Morton Edgar wydał niedawno bardzo zgrabną małą książkę dotyczącą Piramidy, odpowiadającą wielkością i kształtem wydaniu WYKŁADÓW PISMA ŚWIĘTEGO na papierze Karatol i India. Na papierze India, w oprawie płóciennej, kosztuje dwa szylingi (pięćdziesiąt centów). Poinformowano nas, że ona bardzo krytycznie omawia Piramidę i stwierdza, że wiele pomiarów dokładnie potwierdza wyliczenia czasowe Boskiego Planu przedstawione w WYKŁADACH PISMA ŚWIĘTEGO. Powiedziano nam, że ona podaje siedem różnych potwierdzających dowodów, że koniec 1914 roku – mianowicie, okolice października 1914 – będzie wyznaczać zakończenie Czasów Pogan i początek Mesjańskich Rządów. Wielu drogich przyjaciół cieszy się z tych potwierdzeń.

Każdy, kto chce nabyć te książki, może wysłać swoje zamówienia do naszego biura lub bezpośrednio na adres: Morton Edgar, 224 W. Regent Street, Glasgow, Szkocja.

Pragniemy jednak powtórzyć to, do od początku mówiliśmy odnośnie daty zakończenia Czasów Pogan; mianowicie, że obliczenia, które przedstawiliśmy w tomie II WYKŁADÓW PISMA ŚWIĘTEGO, są Prawdą zgodnie z naszą najlepszą wiedzą i przekonaniem. Niemniej jednak istnieje wystarczająco dużo niepewności co do chronologii, aby czynić z niej kwestię wiary, a raczej jest to pozytywna wiedza. Przypominamy naszym czytelnikom, że nasze poświęcenie się Panu nie trwa do października 1914 roku, ani do żadnego innego czasu, poza tym wymienionym przez Zbawiciela – „Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci koronę żywota” – Obj. 2:10.

—————

::R5328 : strona 306::

„WYKŁADY PISMA ŚWIĘTEGO” – EDYCJA KIESZONKOWA

Na składzie mamy to wydanie WYKŁADY PISMA ŚWIĘTEGO na papierze Karatol, w cenie 25 centów za sztukę, płatne z góry.

Nowe wydanie mamy również na cienkim papierze, w oprawie z czerwonego sukna, w cenie 35 centów za sztukę – $ 2,00 za zestaw sześciu części, w schludnym opakowaniu. Zestaw z roczną prenumeratą THE WATCH TOWER (Strażnica – przyp. tłum.) wysyłamy na dowolny adres w cenie $ 2,65.

Kolporterzy mają takie same stawki jak za nasze normalne wydanie w oprawie z sukna.

====================

— 15 października 1913 r. —