R5264-178 Informacje redakcyjne

Zmień język

::R5264 : strona 178::

PUBLIKOWANE PRZEZ
TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE STRAŻNICA
PREZES, CHARLES T. RUSSELL
„PRZYBYTEK BROOKLYŃSKI”, 13-17 HICKS ST.,
BROOKLYN, N.Y., U.S.A.

Biura zagraniczne: Oddział Brytanii: PRZYBYTEK LONDYŃSKI Lancaster Gate, Londyn. Oddział Zachodnich Niemiec: Unterdorner Str., 76, Barmen. Oddział Australii: Flinders Building, Flinders St., Melbourne. W każdym przypadku prosimy o kontakt z TOWARZYSTWEM.

—————

ZALICZKA 1,00$ (4s.) NA PRENUMERATĘ ROCZNĄ
PRZEŚLIJ PIENIĄDZE PRZEKAZEM EKSPRESOWYM, PRZEKAZEM BANKOWYM, PRZEKAZEM POCZTOWYM LUB POLECONYM
Z ZAGRANICY BĘDĄ AKCEPTOWANE JEDYNIE ZAGRANICZNE PRZEKAZY PIENIĘŻNE

—————

Warunki dla ubogich Pańskich są następujące: Wszyscy Studenci Biblii, którzy z powodu podeszłego wieku lub jakieś niemocy, lub z powodu innych przeciwności losu, nie będą zdolne zapłacić za to Czasopismo, będą zaopatrywani za darmo, jeśli co roku w maju wyślą Kartkę Pocztową, opisując swoją sytuację i prosząc o kontynuację. Pragniemy również, aby wszyscy tacy w sposób ciągły znajdowali się na naszej liście i byli w kontakcie z WYKŁADAMI, itp.

—————

EDYCJE DOSTĘPNE RÓWNIEŻ WE FRANCUSKIM, NIEMIECKIM, SZWEDZKIM I DUŃSKIM.
PRZYKŁADOWE KOPIE ZA DARMO.

—————

PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z URZĘDU POCZTOWEGO NA BROOKLYNIE, NOWY JORK
PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z DEPARTAMENTU POCZTY W OTTAWIE, KANADA

—————

ROZSZERZENIE PRACY WOLENTARIATU

Ochotnicy w tym roku wzniośle sobie dają radę i mamy dla nich wspaniałą amunicję. Bez wątpienia wyniki będą świetne. Jednak nie możemy mieć nadziei, że poznamy te szczegóły, dopóki nie dotrzemy do Królestwa. W międzyczasie do nas należy wierne czynienie tego, co nasze ręce napotkają – do czego nasz Pan daje nam przywilej. Jesteśmy Jego ambasadorami, Jego świadkami.

Sugerujemy, aby prace związane z Poszerzaniem Zborów (w oryg. Klas – przyp. tłum.) były prowadzone równolegle z pracą Rozszerzania Wolentariatu. Po wykonaniu służby w miejscu twojego zamieszkania, staraj się o Pańskie błogosławieństwo, wspierając rozszerzanie dystrybucji bezpłatnej literatury na inne miasta położone w rozsądnej odległości. Towarzystwo z przyjemnością bezpłatnie dostarczy amunicję. Chce jedynie, abyś z zamówieniem, podał nazwy miejsc, które mają być obsłużone, i zapewnił, że podjęta praca zostanie (V.D.) szybko wykonana – żeby literatura nie leżała niewykorzystana. Pamiętaj, że spis populacji obejmuje niemowlęta, i że prawidłowe oszacowanie jednej gazety dla rodziny będzie oznaczać od jednej do pięciu osób w tej społeczności. Oznacza to, że miasto z 5 000 mieszkańców wymagałoby 1 000 egzemplarzy materiałów Ochotników. W przypadkach, gdy okaże się, że populacja jest obcojęzyczna, pamiętaj, że mamy bezpłatną literaturę w prawie wszystkich językach.

„A kto żnie, bierze zapłatę, i zbiera owoc do żywota wiecznego […]” jest poselstwem naszego Mistrza do nas wszystkich.

====================

— 15 czerwca 1913 r. —