R0020-2 Czy chciałbyś otrzymywać „Strażnicę Syjonu”?

Zmień język 

::R0020 : strona 2::

CZY CHCIAŁBYŚ OTRZYMYWAĆ „STRAŻNICĘ SYJONU”?

Wysłaliśmy około 6000 sztuk każdego numeru „Zion’s Watch Tower” („Strażnica Syjonu” – przyp. tłum.) z lipca i sierpnia, jako egzemplarze próbne (tzw. okazowe, wysyłane przez wydawcę w celach wzbudzenia zainteresowania nimi – przyp. tłum.) Nie możemy tego kontynuować, ponieważ: po pierwsze, jest to kosztowne, a po drugie, nie chcemy marnować prawdy, wysyłając ją tam, gdzie nikt jej nie oceni i nie zechce. Abyśmy wiedzieli ile egzemplarzy mamy opublikować we wrześniu, prosimy wszystkich, którzy chcą dostawać to czasopismo regularnie, aby przed dziesiątym sierpnia wysłali swoją odpowiedź.

Cena jest bardzo niska, aby odpowiadała możliwościom portfeli większości zainteresowanych, wśród których „nie wiele możnych” („azaż Bóg nie obrał ubogich na tym świecie, aby byli bogatymi w wierze i dziedzicami królestwa?”). Dopóki nie będziemy mieć sporej listy prenumeratorów, pięćdziesiąt centów będzie niewystarczające do opłacenia druku itd.

Nie myślcie, że te uwagi są apelem o pieniądze. Nie, „Strażnica Syjonu” ma, jak wierzymy, JAHWE, za swojego zwolennika, dlatego nigdy nie będziemy błagać, ani prosić ludzi o wsparcie. On mówi: „Mojeć jest srebro, i moje złoto, mówi Pan zastępów”, i jeśli nie zapewni niezbędnych funduszy, zrozumiemy, że nadszedł czas, aby zawiesić publikację.

Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić dzisiaj. Jeśli chcesz otrzymać numer wrześniowy, weź swoje pióro od razu. Pamiętaj, że jeśli jesteś zbyt ubogi, aby wysłać te pięćdziesiąt centów, to czasopismo będzie dla Ciebie dostępne bezpłatnie tak, jak gdybyś mógł zapłacić za nie. Ponieważ nie znamy Twoich warunków, musisz nam je opisać.

Tam, gdzie nie można uzyskać banknotów, można wysłać amerykańskie (nie zagraniczne) znaczki pocztowe. (Znaczki pocztowe wydane w latach 70. i 80. XIX wieku są zbiorczo nazywane „banknotami” – przyp. tłum.).

====================

— Sierpień 1879 r. —