Bible Students’ Edition (1907 r.)

Bible Student’s Edition

W 1907 roku Charles Russell zaakceptował wydanie przez korporację Zion`s Watch Tower Tract Society publikacji zatytułowanej: Bible Student’s Edition.

Wydanie zawierało angielski tekst Pisma Świętego w wersji King James Version. Była ona jednak wydrukowana na niezwykle – jak na ówczesne czasy – lekkim papierze. Niewielkie wymiary sprawiły, że była ona wygodna w użyciu i mieściła się nawet w kieszeni płaszcza. Jednak najważniejszym dodatkiem były przygotowane przez C.J. Woodwortha komentarze biblijne. Przygotowanie ich zajęło sześć miesięcy pracy, dzięki czemu czytelnik otrzymał 220 stron rzeczowych komentarzy pochodzących w Wykładów Pisma Świętego. Woodworth rozpoczął tą pracę na własny użytek, a następnie zwrócił uwagę pastora Russella, że dzieło to posiada niezwykłą wartość dla wszystkich badaczy Pisma Świętego – umożliwiało osiągnięcie lepszych wyników, przy oszczędności czasu poświęcanego na studia danego tematu biblijnego. Dodatkowo siostra G.W. Seibert opracowała „Przewodnik dla nauczycieli” oraz „Beriański indeks tematyczny”. Ostatnim dodatkiem do tej Biblii był „Skorowidz wersetów szeroko rozpatrywanych na łamach Strażnicy Syjonu”.

Została ona wydana w dwóch wersjach: (1) 1152 strony z pomocami do studiów beriańskich Watch Tower i (2) 1280 stron z pomocami do studiów beriańskich Strażnicy i konkordancją. Czasami była nazywana The Berean Bible (pol. Beriańską Biblią).

 

Kolejne edycje:

  • 1907 r. – Bible Student’s Edition.

 


Zobacz także:

Szczegółowy życiorys C.T. Russella


Jeżeli zauważyłeś błąd w pisowni, powiadom nas poprzez zaznaczenie tego fragmentu tekstu i przyciśnięcie Ctrl+Enter.